Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Výtlky na cestách
ilustračné: SITA
20. marca 2017 Správy BratislavaNovinky z Bratislavy od BratislavaDen.skSITA, © SITA 2017

Ľudia môžu pripomienkovať územný plán kraja

Územný plán Bratislavského samosprávneho kraja (BSK) môžu ľudia pripomienkovať. Dokument pod názvom Zmeny a doplnky č. 1 Územného plánu regiónu – Bratislavský samosprávny kraj je na elektronickej úradnej tabuli na oficiálnej internetovej stránke kraja a tiež k nahliadnutiu aj na Úrade BSK na Sabinovskej 16. Ľudia môžu svoje pripomienky k územnému plánu podávať písomne do 21. apríla na adresu úradu kraja.

Do územného plánu kraj zapracoval zmeny v označovaní ciest III. triedy či spresnil cestné obchvaty miest a obcí. Takisto sa dokument venuje aj oblasti životného prostredia, konkrétne výsledkom Urbanisticko-krajinárskej štúdie na ochranu proti prívalovým dažďom v Malokarpatskej oblasti, či opatreniam vyplývajúcim z dokumentu Katalóg adaptačných opatrení miest a obcí Bratislavského samosprávneho kraja na nepriaznivé dôsledky zmeny klímy. V zverejnenom dokumente kraj tiež akceptoval aj výsledky Koncepcie územného rozvoja cyklotrás BSK. Ide o spresnenie trasovania a doplnenie nových cyklotrás regionálneho významu.

Územný plán regiónu je základným dokumentom, podľa ktorého sa územie Bratislavského samosprávneho kraja rozvíja. Riešené územie územného plánu kraja je vymedzené hranicami Bratislavského kraja a územiami okresov ležiacich na území kraja, teda okresmi hlavného mesta Bratislava I. až V., okresmi Malacky, Senec a Pezinok vrátane vojenského obvodu Záhorie.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Odporúčame

Copyright © BratislavaDen.sk Všetky práva vyhradené. BratislavaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X