Ľudia sa v kraji môžu zatiaľ kúpať na dvoch prírodných a šiestich umelých kúpaliskách

Letné kúpalisko Rosnička, bazén
Foto: ilustračné, SITA

Sú to bratislavské Zlaté piesky, Slnečné jazerá v Senci, kúpalisko Delfín v mestskej časti Ružinov, Tehelné pole v mestskej časti Nové Mesto, kúpalisko v Lamači, Rosnička v Dúbravke, kúpalisko v Modre a tiež v Malackách. Informovala o tom hovorkyňa Regionálneho úradu verejného zdravotníctva Katarína Nosálová s tým, že prevádzku kúpalísk povolil regionálny hygienik.

Prevádzkovanie letných kúpalísk v Pezinku na Severe, v Krasňanoch, na Zbojničke v Rači, na biokúpalisku Borovica na Kamennom Mlyne a na prírodnom kúpalisku Kuchajda sa v súčasnosti rieši. O prevádzkovanie zatiaľ nepožiadali kúpalisko Matador v Petržalke, Iuventa v Karlovej Vsi a Fajn Klub v Záhorskej Bystrici. Z doteraz kontrolovaných a schválených kúpalísk boli všetky po hygienickej stránke vyhovujúce a sú pripravené na začiatok tohtoročnej letnej sezóny.

Kvalitu vody na prírodných kúpaliskách budú kontrolovať v dvojtýždňových intervaloch i podľa aktuálnej situácie. Kontrolu bazénovej vody preveria raz do mesiaca. Viac informácií o aktuálnych výsledkoch rozborov vôd aj o tom, či je voda vhodná na kúpanie, si ľudia môžu pozrieť na internetovej stránke www.ruvzba.sk.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk