Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Monitoring ľudí bez domova
Foto: ilustračné, SITA
31. januára 2020 Správy BratislavaAktuálne správy od BratislavaDen.skSITA Diskusia()

Ľuďom bez domova v hlavnom meste pomôže príručka, sumarizuje najdôležitejšie oblasti pomoci

Okrem dôležitých adries a telefónnych čísel v nej nájdu aj pracovný čas organizácií, ktoré môžu pomoc poskytnúť. Nápomocná im bude aj mapka s označením pitných fontán.

Zorientovať sa v hlavnom meste ľuďom bez domova pomôže príručka Bratislava pre ľudí bez domova. Prehľadným spôsobom sumarizuje najdôležitejšie oblasti pomoci, teda to, ako sa dostanú k strave, zdravotnej pomoci, osobnej hygiene, čistému oblečeniu či spánku. Informuje o tom oficiálna stránka Hlavného mesta SR Bratislavy na sociálnej sieti.

Publikáciu vytvoril bratislavský splnomocnenec pre ľudí bez domova a sociálne bývanie Sergej Kára v spolupráci so Sant’Egidio Slovakia a Slovenskou katolíckou charitou.

Vyhľadajú v nej aj kontakty na sociálne a právne poradenstvo, pomoc v uliciach pre ľudí závislých na drogách a pracujúcich v sexbiznise či linky pomoci. Okrem dôležitých adries a telefónnych čísel v nej nájdu aj pracovný čas organizácií, ktoré môžu pomoc poskytnúť. Nápomocná im bude aj mapka s označením pitných fontán.

Distribúcia v krátkom čase

Mestskú príručku, ktorá je jedným z funkčných riešení pomoci ľuďom bez domova, už rozdávajú mestskí policajti a v krátkom čase ju budeme distribuovať aj organizáciám, ktoré sa zaoberajú pomocou bezdomovcom, nemocniciam a záchranným zložkám,“ informuje hlavné mesto.

Bratislava pre ľudí bez domova je prvá príručka mesta pre ohrozené skupiny Bratislavčanov. Ako ďalej avizuje hlavné mesto, postupne vzniknú ďalšie informačné materiály aj pre iné skupiny napr. pre seniorov, mladých ľudí a podobne.

Zvýšenie informovanosti

Táto séria je súčasťou nového prístupu mesta v oblasti zvýšenia informovanosti o možnostiach pomoci pre ohrozené skupiny obyvateľov mesta s názvom Bratislava – mesto pre všetkých.

Neexistujú relevantné štatistiky o presnom počte ľudí bez domova. Podľa odhadov organizácií pracujúcich s ľuďmi bez domova je v Bratislave približne 4 500 ľudí, ktorí nemajú domov, ich počet však rastie.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Diskusia

Odporúčame

Copyright © BratislavaDen.sk Všetky práva vyhradené. BratislavaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X