Magická noc svätej Lucie: Na Františkánskom námestí vás čaká čarodejníctvo, folklór a nečakané prekvapenia

Kolaz bratislava.jpg
Foto: ilustračné, GettyImages, Bratislavský kraj

Nenechajte si ujsť kúzelnú noc svätej Lucie na Františkánskom námestí v Bratislave, plnú čarodejných rituálov, folklórnych súborov a hudobných prekvapení.

Magická oslava noci svätej Lucie v tradičnom a zároveň menej tradičnom prevedení čaká na všetkých záujemcov na Františkánskom námestí. Uskutoční sa v stredu 13. decembra od 17.00 hod. Toto podujatie je venované folklórnym súborom a sviatku svätej Lucie.

Sviatok svätej Lucie sa už odpradávna spája s čarodejníctvom, čarovnými rituálmi, mágiou, ale aj veselými posedeniami, ktoré sú spojené s prácou a zábavou. Je to sviatok, ktorý oslavuje svetlo a nádej počas dlhých zimných nocí.

Folklórny súbor Čeľaďan vám predstaví rodinu po štedrej večeri. Spoločne si zaspievajú a porozprávajú o zvykoch, ktoré majú v rodinách počas vianočných sviatkov a na sviatok svätej Lucie.

Na podujatí vystúpi aj folklórny súbor Heľpan, ktorý vás prenesie do čias minulých. Na Heľpe sa počas zimných večerov schádzali mladší aj starší v drevených chalúpkach pri sviečkach a teplom kozube, aby sa popri práci mohli zabaviť, zaspievať či zatancovať.

Podujatie uzavrie netradičné poňatie tradičnej slovenskej hudby v podobe elektronického zoskupenia FOLK&BASS ORCHESTRA a Ženy z Muzičky. Táto vtipná kombinácia folklórnych motívov, výrazného zvuku gájd a elektroniky si rýchlo našla svojich fanúšikov. Hudobná formácia predstaví na podujatí aj svoj nový album.

Tradície tohto kúzelného dňa tak spoznáte z rôznych uhlov a vďaka rôznym vystúpeniam. Podujatím bude sprevádzať moderátorka Lucia Hlaváčková. V tento magický podvečer sa môžete tešiť aj na špeciálnu tematickú edíciu Rande s mestom o 17.30 so sprievodkyňou Martinou Štensovou. Vstup voľný. Pripojte sa k nám a zažite nezabudnuteľný zážitok v magickom podvečere svätej Lucie.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk