Magistrát aj s Bratislava Tourist Board plánujú aj tento rok podporovať turizmus v regióne

Ladovna mestske lesy bratislava.jpg

Projekty realizuje organizácia Bratislava Tourist Board v spolupráci s magistrátom a mestskými časťami.

Bratislavu čaká tento rok rozšírenie WiFi pokrytia aj revitalizácia turistických lokalít. V tlačovej správe o tom informoval hovorca Bratislava Tourist Board (BTB) Maroš Plitko.

V roku 2021 je pripravených niekoľko projektov. Ide napríklad o rozšírenie WiFi pokrytia s názvom Visit Bratislava do ďalších častí centra a k turisticky navštevovaným miestam, podporu cykloprojektov, doplnenie navigačného systému, revitalizáciu turisticky exponovaných lokalít či osvetlenie vybraných pamiatok,“ uviedol Plitko.

Raca.jpg
Foto: visitbratislava.com

Na vybraných frekventovaných miestach budú osadené nové Meeting pointy slúžiace na stretávanie väčších skupín s turistickými sprievodcami. Projekty budú realizované v spolupráci s magistrátom, mestskými organizáciami a bratislavskými mestskými časťami.

Doplnenie infraštruktúry

Bratislava Tourist Board počas minulého roka obnovil viacero turisticky navštevovaných lokalít doplnením turistickej infraštruktúry, a to na Devínskej Kobyle, v Rači, vo Vrakuni a na Železnej studničke.

Nové lavičky, informačné tabule i smart koše sú súčasťou väčšieho projektu Turistom vo vlastnom meste. Zámerom bola revitalizácia infraštruktúry obľúbených výletných miest a doplnenie informácií pre Bratislavčanov a návštevníkov mesta. Úspešný projekt obnovy pokračuje aj v tomto roku,“ informoval hovorca BTB.

Vrakuna.jpg
Foto: visitbratislava.com

Pre pandemickú situáciu i menší počet návštevníkov v meste sme v minulom roku zmenili časť aktivít BTB. Uprednostnili sme investície do turistickej infraštruktúry pred viacerými plánovanými marketingovými aktivitami,“ doplnil predseda predstavenstva BTB Vladimír Grežo.

Rozhľadňa aj altánok

Počas leta otvorili novú rozhľadňu na Devínskej Kobyle. „BTB v spolupráci s mestskou časťou Devínska Nová Ves v jej tesnej blízkosti nainštalovalo tvarovo podobné sedenie a stoly, informačné tabule a smart kôš. Na bezpečnosť dohliada nový kamerový systém,“ uviedol Plitko.

Rozhľadňa na Devínskej Kobyle
Rozhľadňa na Devínskej Kobyle. Foto: Facebook/ Braňo Lukačovič

V tomto roku pribudne nový altánok, ďalšie sedenie pre návštevníkov, cyklostojan a naplánované je vybudovanie bezpečných ohnísk či kamenných grilov.

Špecifickým projektom a zároveň silnou podporou témy vinohradníctva v meste je spolupráca BTB s mestskou časťou Rača a občianskym združením Račiansky spolok,“ poznamenal Plitko a dodal, že priamo na vinohradníckom chodníku pribudlo vybavenie do desiatich altánkov. Nové sú aj informačné tabule, lavičky a stand-by stoly.

Bike and Boat

Ku koncu roka BTB a mestská časť Vrakuňa spoločne realizovali výrobu a osadenie troch informačných tabúľ v nadväznosti na medzinárodný projekt Bike and Boat popri Malodunajskej cyklotrase. Tie informujú všetkých cyklistov o faune a flóre v blízkosti Malého Dunaja.

V spolupráci s organizáciou Mestské lesy v Bratislave realizuje BTB obnovu turistických máp na ich celom území. Nový formát prinesie nielen preklad do anglického jazyka pre lepšiu orientáciu zahraničných návštevníkov, ale poskytnú aj ďalšie užitočné informácie,“ vysvetlil Plitko.

Ladovna mestske lesy bratislava.jpg
Foto: https://www.facebook.com/1557221591176855/photos/p.2844385245793810/2844385245793810?type=3

V priebehu zimy BTS a mestské lesy spoločne otvorili zrekonštruované historické ľadovne na Železnej studničke z čias Ferdinandových kúpeľov.

Tie budú slúžiť na akcie pre verejnosť, akou bola napríklad edukačná výstava Noc netopierov,“ uzavrel.

Propagačné aktivity

Okrem realizácie drobných infraštruktúrnych projektov v mestských častiach je súčasťou projektu Turistom vo vlastnom meste aj množstvo marketingových a propagačných aktivít ako pešie, cyklo a virtuálne prehliadky celého mesta, video pozvánky so starostami mestských častí, ale aj podpora lokálnych podujatí a ďalšie aktivity.

Projekty BTB sú realizované s finančnou podporou Ministerstva dopravy a výstavby Slovenskej republiky.

Ďalšie k téme

    Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

    Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom