Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Pribeh jedneho domu.jpg
Foto: Facebook Mestská knižnica v Bratislave
22. januára 2020 Správy BratislavaAktuálne správy od BratislavaDen.skSITA Diskusia()

Magistrát hľadá nových šéfov mestských inštitúcii, riaditeľa múzea a knižnice

Záujemcovia o post riaditeľa Múzea mesta Bratislavy a Mestskej knižnice v Bratislave sa môžu prihlásiť do 24. februára.

Magistrát Bratislavy vyhlásil výberové konanie na posty riaditeľov Múzea mesta Bratislavy a Mestskej knižnice v Bratislave. Informoval o tom dnes hovorca Bratislavy Peter Bubla v tlačovej správe.

Záujemcovia o obe pracovné pozície sa môžu prihlásiť do 24. februára. Viac informácií o výberovom konaní aj o požiadavkách na uchádzačov záujemcovia nájdu na webovej stránke magistrátu.

Šéf múzea

Múzeum mesta Bratislavy je zbierkotvornou, vedeckovýskumnou a kultúrno-vzdelávacou organizáciou hlavného mesta SR. „Zámerom zriaďovateľa je, aby bolo múzeum modernou, stabilnou a uznávanou inštitúciou, ktorá bude zvyšovať profesionálne štandardy v oblasti svojho pôsobenia, teda pri nadobúdaní, správe, starostlivosti o zbierkové predmety a zároveň bude vedieť držať krok s novými trendmi a inováciami pri prezentácii a sprostredkovaní tém,“ spresnil Bubla. Očakávaný termín nástupu novej riaditeľky lebo riaditeľa múzea je máj.

Mestská knižnica v Bratislave je univerzálnou verejnou knižnicou. Jej hlavným poslaním je prostredníctvom knižnično-informačných služieb zabezpečovať prístup k informáciám.

Riaditeľ knižnice

Zámerom zriaďovateľa je, aby knižnica posilnila svoju sociálnu, komunitnú, informačnú a vzdelávaciu rolu, ktorú môže zohrávať vo vzťahu k mestu, jeho rôznorodým komunitám a obyvateľom, s ohľadom na existujúce a možné budúce potreby, spoločenské a demografické trendy (napr. boj s dezinformáciami, začleňovanie zahraničnej komunity, zdieľanie ako stratégia udržateľnosti, starnutie populácie, osamelosť, zhoršujúce sa duševné zdravie),“ vysvetlil Bubla. Očakávaný termín nástupu novej riaditeľky či riaditeľa knižnice je takisto máj.

Na začiatku februára 2020 plánujeme vyhlásiť výberové konanie na riaditeľa Mestského ústavu ochrany pamiatok. O jeho vyhlásení budeme rovnako informovať,“ dodal na záver Bubla.

Posledné výberové konania, ktoré mesto vyhlásilo, sa týkali postov šéfov Bratislavského kultúrneho a informačného strediska a Galérie mesta Bratislavy. Vyhlásili ich v decembri 2019 a prihlášky prijímali do 20. januára.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Diskusia

Odporúčame

Copyright © BratislavaDen.sk Všetky práva vyhradené. BratislavaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X