Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Titulka clanok dreviny 1.jpg
7
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Foto: BratislavaDen.sk
12. novembra 2020 Správy Bratislava od BratislavaDen.sk Diskusia()

Magistrát k výrubu stromov: Na dreviny s obvodom do 40 cm a invazívne dreviny nie je potrebný súhlas na výrub

Zosumarizovali sme vyjadrenia k výrubu stromov na Mýtnej ulici. Primátor sa obhajoval v diskusii tým, že pozemok nie je mestský.

Magistrát sa k problému úbytku zelene vyjadril s tým, že dreviny s obvodom do 40 cm a invazívne dreviny nie je potrebný súhlas na výrub a majiteľ má povinnosť informovať len mestskú časť.

Išlo o výrub dreviny druhu Ailanthus altissima, na ktorý nie je potrebný súhlas na výrub, nakoľko ide o inváznu drevinu a vlastníci pozemku sú zo zákona povinní takéto dreviny odstraňovať,“ uviedla kancelária primátora.

Staré Mesto uviedlo, že prítomní pracovníci mali Mestskej polícií Bratislava ukázať dendrologický posudok s tým, že odstraňované boli invázne dreviny s obvodom pňa menej ako 40 cm.

Nasledujúci pracovný deň bola vykonaná obhliadka pracovníkom oddelenia životného prostredia MÚ Staré Mesto, ktorý po preskúmaní situácie skonštatoval, že na pozemku neboli vyrúbané dreviny, ktoré by potrebovali súhlas na výrub,“ uzavrel hovorca Starého Mesta Matej Števove.

Na mieste bola aj Mestská polícia Bratislava, ktorá sa práve od Miestneho úradu mestskej časti Bratislava – Staré Mesto dozvedela, že šlo iba o dreviny do 40 cm a invazívne dreviny. Teda tak, ako aj magistrát skonštatovala, že: „Na dreviny s obvodom do 40 cm a invazívne dreviny nie je potrebný súhlas na výrub.

Komentare fcb vyrub stromov 1.jpg
Foto: business.facebook.com
Komentare fcb vyrub stromov 2.jpg
Foto: business.facebook.com
Komentare fcb vyrub stromov 3.jpg
Foto: business.facebook.com
Komentare fcb vyrub stromov 4.jpg
Foto: business.facebook.com
Vallo koment 22.jpg
Foto: business.facebook.com
Vallo koment 23.jpg
Foto: business.facebook.com

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Diskusia

Odporúčame

Copyright © BratislavaDen.sk Všetky práva vyhradené. BratislavaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X