Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
MHD, električka, kreditná karta
Zdroj: Foto ilustračné: pixabay.com
14. novembra 2019 Aktuálne správy od BratislavaDen.skSITA Diskusia()

Magistrát prijal opatrenia kvôli meškajúcej rekonštrukcii električkovej trate

Magistrát pripravuje opatrenia na zlepšenie dopravy v Dúbravke. Príčinou zlej dopravnej situácie je zdržanie rekonštrukcie električkovej trate v Karlovej Vsi a Dúbravke.

Bratislavský magistrát pripravuje opatrenia na zlepšenie súčasnej dopravnej situácie v bratislavskej mestskej časti Dúbravka.

„Aktuálna situácia by nevznikla, ak by modernizácia Dúbravsko-karloveskej radiály išla podľa plánu a dokončenie prvej etapy sa stihlo v pôvodnom termíne, teda do konca septembra. Rozhorčenie Dúbravčanov registrujem a chápem. Naši dopravní odborníci identifikovali najviac problémové body a pripravili riešenia, ktoré v najbližších dňoch spúšťame“, uviedol na sociálnej sieti primátor Bratislavy Matúš Vallo.

Nutné opatrenia

Medzi prvé opatrenia patrí riešenie križovatky Harmincova – Pri Suchej Vydrici, kde pravidelne bývajú dopravné zápchy. V najbližších dňoch chce hlavné mesto so súhlasom Krajského dopravného inšpektorátu Bratislava obmedziť odbočenie doľava na ulicu Pri Suchej Vydrici. Pri priechode pre chodcov na Harmincovej ulici operatívne pomáha zlepšovať plynulosť premávky v rannej špičke mestská polícia, ktorá púšťa chodcov v skupinách.

Ďalším opatrením má byť odstránenie modelu zúženej vozovky z dvoch na jeden pruh pri zastávke metskej hromadnej dopravy Damborského v smere z Dúbravky do centra (vyvolané prácami na stavbe podchodu a integrovanej zastávke), kde sa tvorí tzv. lievik. Jazdné pruhy budú obnovené na budúci týždeň.

„Prejazd Hanulova – Bagarova ostáva pre nevyhnutné práce ešte uzavretý, vjazd na stavenisko, a s tým spojené zúženie jazdných pruhov však plánuje stavebník vždy až po rannej špičke po 9:00″, povedal Vallo. Na križovatke Mikuláša Schneidera-Trnavského – Harmincova je aktuálne uzavretý ľavý odbočovací pruh do Karlovej Vsi. Tento pruh plánujú otvoriť začiatkom budúceho týždňa.

Čakanie je v závere

„Verím, že tieto opatrenia urobia súčasnú, mimoriadne zlú situáciu aspoň trochu znesiteľnejšou, a že otvorenie časti modernizovanej električkovej trate koncom roka tieto problémy vynahradí zvýšenou kvalitou verejnej dopravy“, dodal Vallo. Obnova električkovej trate v Karlovej Vsi a Dúbravke sa začala 22. júna tohto roku.

Prvú etapu rekonštrukčných prác na električkovej trati v Karlovej Vsi v úseku od Molecovej po obratisko v Karlovej Vsi by mali ukončiť v druhej polovici novembra. Ukončenie druhej etapy modernizácie, teda po Hanulovu ulicu v Dúbravke, by malo byť 20. decembra tohto roka.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Diskusia

Odporúčame

Copyright © BratislavaDen.sk Všetky práva vyhradené. BratislavaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X