Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Verejné osvetlenie, Hviezdoslavovo, námestie
ilustračné: SITA
14. augusta 2018 Správy BratislavaIné správy z Bratislavy od BratislavaDen.skSITA, © SITA 2018 Diskusia()

Magistrát pripravuje novú súťaž na osvetlenie

Hlavné mesto pripravuje novú súťaž na dodávateľa verejného osvetlenia v meste. „Súťaž je v štádiu prípravy na jej vyhlásenie. Hlavné mesto má služby verejného osvetlenia v Bratislave na nevyhnutné obdobie zmluvne pokryté,“ uviedla hovorkyňa Bratislavy Zuzana Onufer. Mesto zrušilo súťaž 14. marca pre zverejnenie mien záujemcov. Tie uviedol vo svojej tlačovej správe pre novinárov Úrad pre verejné obstarávanie (ÚVO).

Úrad pre verejné obstarávanie v zime spomenul mená uchádzačov v tlačovej správe v súvislosti s tým, že Úradu podľa jeho hovorkyne Janky Zvončekovej prišli k zákazke na zabezpečenia osvetlenia v Bratislave námietky od niekoľkých spoločností. Boli to spoločnosti Siemens, AVE SK odpadové hospodárstvo, s. r. o., a spoločnosť O.S.V.O. comp, a. s. „Zrušenie verejnej súťaže na osvetlenie preverujeme, najmä či dôvody jej zrušenia sú v súlade so zákonom o verejnom obstarávaní,“ spomenulo ÚVO vo svojom marcovom stanovisku. „Na základe našich interných aj externých právnych analýz je to závažné porušenie princípov verejného obstarávania,“ reagovala hovorkyňa Bratislavy Zuzana Onufer na zverejnenie mien uchádzačov. Úrad pre verejné obstarávanie sa k otázkam o zrušení súťaže na dodávateľa verejného osvetlenia v hlavnom meste SR Bratislave vyjadrí po právoplatnom ukončení skúmania. ÚVO od augusta nepodal súčasné stanovisko k osvetleniu v Bratislave.

Rôzne pohľady na zrušenie súťaže

Zrušenie súťaže na dodávateľa verejného osvetlenia v hlavnom meste privítali ešte koncom marca niektorí bratislavskí mestskí poslanci. Tí o zrušenie sútaže primátora žiadali už viackrát, podľa nich bola súťaž netransparentná. „Rozhodnutie zrušiť súťaž ma potešilo. Bol som jeden z kritikov jej prípravy. Súťažiť bez jasného konceptu 20-ročnú zmluvu, bez prípravy podmienok, čo mesto chce dostať od dodávateľa, je neprofesionálne,“ uviedol mestský poslanec Branislav Kaliský. Iný pohľad na zrušenie súťaže má poslanec Martin Borguľa. „Výsledok je, že Bratislavčania dostanú kvalitnejšiu službu vo forme smart neskôr. Osvetlenie, ktoré by malo v modernej metropole byť, už dávno nie je iba o svetle a stĺpoch, ale je o pripojení k internetu, je o poskytovaní informácií o voľných parkovacích miestach, je o kamerovom systéme, o ekológii a energetickej efektívnosti,“ vymenoval. „Veľmi ma mrzí, že sa táto úžasná vec odkladá,“ uzavrel koncom marca Borguľa.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame, alebo ich odoberajte cez e-mail.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Diskusia

Odporúčame

Copyright © BratislavaDen.sk Všetky práva vyhradené. BratislavaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

Sledujte novinky z Bratislavy na:

Facebooku BratislavaDen.sk
Instagrame @bratislavaden

...alebo ich odoberajte cez e-mail:
Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
X