Majáles v Karlovej Vsi sľubuje bohatý program a okrem stredovekého tábora a vzdelávacích ekostaníc prinesie aj výstavu

Majales karlova ves 2018.jpg

Aj tento rok sa máte na čo tešiť. Do Karlovej Vsi prichádza Majáles plný prekvapení a skvelej zábavy.

Na svoje si prídu milovníci tanca, zábavy, ale pripravený je aj program pre najmenších. Vystúpia domáce i hosťujúce skupiny so speváckymi i tanečnými vsuvkami. Z detských súborov sa predstavia napríklad Čečinka a Dolina a zo staršej generácie sa predvedie súbor Senioranka. Kultúrny program sa začína v sobotu 18. mája o 14.00 hod. v Parku SNP v Líščom údolí.

V programe sú zahrnuté aj vystúpenia mažoretiek, latinsko-americké tance, ukážky bojového umenia a rytmická bubnová šou. Pre najmenších je pripravené vystúpenie Paci Pac. A oslavy zavŕši známa slovenská skupina Gladiator. Po koncerte bude pódium patriť tanečnej párty, ktorá bude v réžii dvoch dídžejov. Počas celého dňa budú návštevníkom k dispozícii stánky s občerstvením aj kolotoče.

Stredovek aj ekológia budú taktiež novinkami

Tento ročník presunie návštevníkov aj do stredoveku a to vďaka karloveskému občianskemu združeniu Gaston. Združenie je zamerané na rytiersku rehoľu templárov 12. storočia. Nebudú chýbať šermiarske vystúpenia, detská aréna a dobové dielne. Novinkou bude aj ručne poháňaný drevený kolotoč. Pre deti je tiež pripravený kvíz o zdravom životnom štýle, pričom ich za správne odpovede bude čakať zdravá odmena.

Ďalšou novinkou na Majálese 2019 sú ekobrigádnici, ktorí budú v staniciach na triedený odpad návštevníkom vysvetľovať dôležitosť ekologického životného štýlu. Súčasťou sprievodného programu majálesu bude aj vernisáž výstavy s názvom 100 rokov skautingu v Bratislave, ktorá sa uskutoční pred majálesom a to v stredu 15. mája v priestoroch miestneho úradu na Námestí sv. Františka 8. Prvýkrát bude počas majálesu otvorená knižnica na Jurigovom námestí. Súčasťou Majálesu 2019 bude aj rytecká dielňa a susedská burza.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk