Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Voda_bateria_pexels.jpg
2
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
pexels.com
13. apríla 2017 Správy BratislavaIné správy z Bratislavy od BratislavaDen.skwww.bvsas.sk © BratislavaDen.sk, iDen Media s.r.o.

Majitelia nehnuteľností na Vajnorskej a Junáckej ulici sa musia pripraviť na odstavenie vody

Obyvatelia, ktorí majú nehnuteľnosť na týchto uliciach sa nepotešia. Bratislavská vodárenská spoločnosť oznámila odstávku vody. Pripravte si poháre a fľaše s vodou. Sobota 29. apríla bude náročná.

Vajnorská a Junácka ulica budú odstavené od vody v sobotu 29. apríla a to od rána 8. do večera 20. hodiny. Pôjde o dočasné prerušenie dodávky vody z verejného vodovodu z dôvodu jeho opravy. Pre obyvateľov týchto ulíc je odporučené si skontrolovať vodovodné uzávery. Obyvatelia si môžu dopredu  pripraviť  zásoby vody pre pitné účely. Náhradné zásobovanie by malo byť  zabezpečené  prejazdom cisternového motorového vozidla. Zásobovanie môže byť aj sprostredkované výtokovým stojanom. Poruchu sa budú snažiť kompetentní v čo najrýchlejšom čase odstrániť.

Voda_bateria_pixabay.com_.jpg
ilustračné: pixabay.com

Bratislavská vodárenská spoločnosť upozorňuje, že predpokladaný čas odstávky dodávky pitnej vody je len orientačný a môže sa zmeniť. Voda môže byť zakalená pri opätovnom napúšťaní vodovodu. Pracovníci bratislavskej vodárenskej spoločnosti preplachujú vodu, napriek tomu sa môže stať, že časť vody sa dostane do prípojky. Môže sa to stať vtedy, ak odberateľ otvorí vodovodný kohútik skôr ako je preplachovanie dokončené. Takúto vodu je potrebné pred pitím a použitím vody na hygienické účely  z batérie vypustiť. Môže obsahovať aj zvýšený obsah železa. Pri pretrvávajúcich  problémoch s vodou je vhodné si hľadať alternatívny zdroj pitnej vody.

Cisterna s pitnou vodou
SITA

Zakalená voda pravdepodobne obsahuje aj bahno, íl, mikroskopické organizmy, anorganickú a organickú hmotu. Inými slovami je zakalená voda plná nečistôt, baktérii  a vírusov. Väčší zákal vody znamená aj väčšie riziko zdravotných problémov. Zdravotné problémy sa môžu sústrediť v oblasti zažívacieho ústrojenstva. Zakalená voda sa neodporúča piť. Čistá, odpustená voda z vodovodného kohútika je zo zdravotného hľadiska v poriadku. Pitná voda musí spĺňať štandardy, ktoré sú uvedené v nariadení vlády SR. č. 354/2006 Z.z., ktorým sa ustanovujú požiadavky na vodu, ktorá je určená na ľudskú spotrebu v znení nariadenia vlády SR. č. 496/2010 Z.z a nariadenia vlády SR. č. 8/2016 Z.z.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Odporúčame

Copyright © BratislavaDen.sk Všetky práva vyhradené. BratislavaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X