Majitelia sa o svoje predajné stánky budú musieť viac starať. Musia ich vyčistiť od grafitov

graffiti
ilustračné: pixabay.com

Majiteľov predajných stánkov radnica vyzýva, aby upravili ich vzhľad a okolie tak, aby zodpovedali estetickým požiadavkám. Ak výzvu nebudú rešpektovať, o stánok môžu aj prísť.

O predajné stánky umiestnené na pozemkoch hlavného mesta sa budú musieť ich majitelia viac starať. Vyzýva ich k tomu bratislavská radnica, ktorá chce, aby boli stánky udržiavané, čisté a bez grafitov. Ak tak majitelia nespravia, o stánok môžu aj prísť. Informovala o tom Katarína Kohútiková z kancelárie primátora Bratislavy.

Bratislavská radnica sa snaží postupne skvalitniť verejné priestory. Jedným z krokov je aj snaha o odstránenie grafitov z predajných stánkov.

Mesto sa snaží o čistotu a poriadok. Je to nielenže potrebné, ale priam nutné. Preto si myslím, že je namieste, aby sa o čistotu a poriadok starali aj nájomcovia stánkov, ktorí majú s hlavným mestom nájomnú zmluvu o nájme pozemku,“ povedal primátor Bratislavy Ivo Nesrovnal.

Majiteľov stánkov s občerstvením či novinami radnica preto vyzýva, aby upravili vzhľad svojich stánkov tak, aby zodpovedali estetickým požiadavkám. Stánky majú byť čisté a bez grafitov, radnica tiež vyžaduje, aby bolo upratané aj okolie stánkov. Stánkarom to vyplýva aj z nájomnej zmluvy s mestom. V prípade, že majitelia stánkov nebudú výzvu rešpektovať, mesto môže nájomnú zmluvu prehodnotiť alebo nechať stánok odstrániť, informuje Kohútiková.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk