Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
graffiti
2
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
ilustračné: pixabay.com
26. októbra 2015 Správy BratislavaIné správy z Bratislavy od BratislavaDen.skSITA, © SITA 2015

Majitelia sa o svoje predajné stánky budú musieť viac starať. Musia ich vyčistiť od grafitov

Majiteľov predajných stánkov radnica vyzýva, aby upravili ich vzhľad a okolie tak, aby zodpovedali estetickým požiadavkám. Ak výzvu nebudú rešpektovať, o stánok môžu aj prísť.

O predajné stánky umiestnené na pozemkoch hlavného mesta sa budú musieť ich majitelia viac starať. Vyzýva ich k tomu bratislavská radnica, ktorá chce, aby boli stánky udržiavané, čisté a bez grafitov. Ak tak majitelia nespravia, o stánok môžu aj prísť. Informovala o tom Katarína Kohútiková z kancelárie primátora Bratislavy.

Bratislavská radnica sa snaží postupne skvalitniť verejné priestory. Jedným z krokov je aj snaha o odstránenie grafitov z predajných stánkov.

Mesto sa snaží o čistotu a poriadok. Je to nielenže potrebné, ale priam nutné. Preto si myslím, že je namieste, aby sa o čistotu a poriadok starali aj nájomcovia stánkov, ktorí majú s hlavným mestom nájomnú zmluvu o nájme pozemku,“ povedal primátor Bratislavy Ivo Nesrovnal.

Majiteľov stánkov s občerstvením či novinami radnica preto vyzýva, aby upravili vzhľad svojich stánkov tak, aby zodpovedali estetickým požiadavkám. Stánky majú byť čisté a bez grafitov, radnica tiež vyžaduje, aby bolo upratané aj okolie stánkov. Stánkarom to vyplýva aj z nájomnej zmluvy s mestom. V prípade, že majitelia stánkov nebudú výzvu rešpektovať, mesto môže nájomnú zmluvu prehodnotiť alebo nechať stánok odstrániť, informuje Kohútiková.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame, alebo ich odoberajte cez e-mail.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Odporúčame

Copyright © BratislavaDen.sk Všetky práva vyhradené. BratislavaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

Sledujte novinky z Bratislavy na:

Facebooku BratislavaDen.sk
Instagrame @bratislavaden

...alebo ich odoberajte cez e-mail:
Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
X