Maľby a sochy vystavujú netradične v galérii automobilov

socha, maľba
ilustračné: pixabay.com

Obrazy štvorice slovenských maliarov – Xénie Bergerovej, Jany Hýbalovej-Ovšákovej, Petra Daniša a Jána Bergera možno až do konca januára budúceho roka vidieť v netradičných priestoroch, v bratislavskom Audi Centre.

Výstavu obrazov spomínaných maliarov dopĺňa tvorba sochára Martina Lettricha. V priestoroch zvyčajne venovaným autám na Harmincovej 2/B sa výstava 4 x maľba 1 x socha dá navštíviť do 31. januára 2016, o výstave informovala jej spoluorganizátorka Xénia Bergerová.

Pre maliarku Xéniu Bergerovú (1977) je typickým znakom výrazná farebnosť, ale v poslednom čase i čoraz „čistejšia“ poloha maľby v podobe takmer minimalistickej práce s plátkovým zlatom, kovmi a ich oxidmi. Diela Jany Hýbalovej-Ovšákovej (1971) sú vstupom do tajov prírody a vyznačujú sa veľkou dávkou maliarskej zručnosti.

Peter Daniš (1983), najmladší vystavujúci je autorom, ktorý je fascinovaný pohľadom na mestá a svetlom. Ján Berger (1944) je zas najstarší vystavujúci, bol i pedagógom všetkých troch doteraz menovaných maliarov. Je známy ako výrazný kolorista a Bergerov rukopis charakterizuje tiež majstrovský drobnopis.

Popri maliaroch vystavuje i Martin Lettrich (1951), sochár so širokým záberom, ktorý sa doteraz podpísal pod širokú paletu diel, od subtílnych bronzov inšpirovaných prírodou a ľudskou figúrou, až po monumentálnejšie diela v architektúre a riešenia na verejných priestranstvách.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk