Malokarpatský expres v sobotu odštartuje svoju tretiu sezónu a premávať bude až do konca septembra

Malokarpatsky expres kolaz bsk.jpg
Ilustračná: BSK

Autobus má 24 miest na sedenie a státie a 24 miest na bicykle.

Do Malých Karpát bude opäť premávať Malokarpatský expres. Ten v sobotu 1. júna odštartuje už svoju tretiu sezónu a cestujúci ho budú môcť využívať až do konca septembra. Autobus bude premávať každú sobotu, nedeľu a počas štátnych sviatkov. Svoju trasu začne v Bratislave a pokračovať bude cez Svätý Jur, Pezinok, Zochovu chatu a Červený Kameň až do Budmeríc, kde svoju trasu ukončí. Jeho súčasťou je aj turistický sprievodca, ktorý bude poskytovať informácie o trase a zaujímavostiach regiónu. Okrem toho si cestujúci v autobuse môžu prepraviť aj svoj bicykel.

Celodenný cestovný lístok vrátane prepravy jedného bicykla stojí štyri eurá a zľavnený celodenný cestovný lístok pre mládež do 15 rokov vrátane prepravy jedného bicykla vyjde na dve eurá. Za jednorazový cestovný lístok vrátane prepravy jedného bicykla zaplatia cestujúci dve eurá, jednorazový zľavnený cestovný lístok vrátane prepravy jedného bicykla vyjde na jedno euro. V autobuse platí Bratislava CARD City & Region. Cestovné lístky sa kupujú v autobuse.

Malokarpatský región je zaujímavý pre všetky vekové kategórie. Prídu si tu na svoje milovníci histórie, kultúry, prírody, remesiel, tradícií, turistických trás či cyklotrás. Zabudnúť nemôžem ani na rekreačné strediská, výbornú gastronómiu a vynikajúce vína. Malokarpatský expres prepraví záujemcov aj na pumptrackovú dráhu v Bike Parku na Zochovej chate pri Modre. Odporúčam navštíviť aj rozhľadňu na Veľkej homole,“ priblížil predseda BSK Juraj Droba.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk