Mamičky a deti ocenia tieniace plachty počas horúčav, Karlova Ves má špeciálnu mapu

tieniace plachty
Foto: Facebook/ Karlova Ves - aktuality a informácie, ktoré potrebujete vedieť

Tieniace plachty majú najmä ulice na Dlhých Dieloch.

Polka leta stihla priniesť aj vysoké horúčavy nad 30 stupňov Celzia. Najmenších Bratislavčanov však od hrania neodrádza ani teplo a chcú tráviť na ihriskách voľný čas.

Jednou z vhodných ochrán pred slnkom sú tieniace plachty nad pieskoviskami a ihriskami. Tienenie má dva pozitívne efekty pri zmierňovaní vplyvu horúčav – znižuje prehrievanie prostredia a chráni organizmus človeka pred priamym slnečným žiarením.

„Priame slnečné žiarenie má počas horúčav výrazne negatívny vplyv, keďže na priamom slnku sa znásobujú účinky tepla, urýchľuje sa výdaj tekutín, čo môže viesť k slnečnému úpalu. Ďalším veľkým zdravotným rizikom je UV žiarenie. Najviac chronických zmien sa objavuje v tkanive práve na nezakrytých miestach ľudského tela, ktoré boli vystavené jeho nadmernému pôsobeniu,“ informuje Karlova Ves.

Tieniace plachty majú aj v Karlovej Vsi, a to v materských školách a na vybraných uliciach. Celkovo sa v mestskej časti nachádza 46 plachiet.

Mestská časť má špeciálnu interaktívnu mapu, vďaka ktorej sa dozviete, kde všade sú tieniace plachty. Sú najmä na Dlhých Dieloch, ako napríklad na uliciach Jána Stanislava, Beniakova či Hany Meličkovej.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk