Marek, ktorý v Bratislave dobodal manželku Petru v spánku, už pozná svoj trest

Gagarinova vrazda sud.jpg
Reprofoto: www.tvnoviny.sk

Muž v Bratislave dobodal svoju manželku v spánku a strávil s ňou niekoľko hodín. Dohodol sa s prokurátorom na svojom treste a sudca súhlasil.

Ešte vo februári tohto roka došlo k hroznej tragédií, kedy muž v byte na Gagarinovej ulici v Bratislave dobodal manželku v spánku, pričom sa podľa prvotných odhadov chcel aj sám zabiť. Našli ho totiž s reznými ranami na rukách. Svojej manželke taktiež spôsobil bodné rany, pričom ju aj škrtil. Polícia vtedy informovala, že ich takto našiel Marekov otec, ktorý zalarmoval záchranku.

Po incidente ju mal podľa informácií tvnoviny zakryť paplónom a stráviť s ňou v byte ešte niekoľko hodín. Ako ďalej informoval portál tvnoviny, pri pitve vyšlo na javo, čo sa v osudnú noc dialo. „Poškodená utrpela celkom 18 bodných rán v oblasti krku a priľahlej časti záhlavovej oblasti hlavy. Príčinou smrti bola vzduchová embólia srdca v dôsledku viacerých hlbokých bodných poranení krku, krčných žíl a mäkkých tkanív krku,“ vyjadril sa pre portál Matej Izakovič z bratislavskej krajskej prokuratúry.

Podľa portálu sa tesne po prednesení dohody o vine a treste Marek vyjadril: „Je mi to veľmi ľúto. Chcel som sa dnes ospravedlniť hlavne rodičom a všetkým, ktorí Peťku poznali a čo ju milujeme.“  Taktiež si udajne z incidentu nič nepamätá a ani dôvod, prečo svoju manželku tak kruto zavraždil. Ako informoval portál, bol v tom čase pod vplyvom drog. V tele mu zistili kokaín.

Pri čítaní popisu toho, čo spáchal, plakal. „Obvinený Marek Ležovič sa uznáva vinným v zmysle podaného návrhu na schválenie dohody o vine a treste, za čo sa odsudzuje na trest odňatia slobody vo výmere 17 rokov. Obvinený sa zaraďuje na výkon trestu ÚVTOS so stredným stupňom stráženia,“ konštatoval v rozsudku sudca Roman Farkaš. Odsúdený musí pre drogy absolvovať aj liečenie.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk