Poškodzovanie rodinného domu si objednal 62-ročný Teodor z Bratislavy

Vrančovičova ulica
maps.google.sk

K poškodzovaniu domu na Vrančovičovej ulici dochádzalo od novembra 2015 do marca 2016. 40-ročného Mariána policajti nedávno chytila krátko po čine a muž z Pezinka už v tejto súvislosti čelí obvineniu.

Policajný vyšetrovateľ vzniesol obvinenie z prečinu poškodzovania cudzej veci, prečinu porušovania domovej slobody vo forme spolupáchateľstva ako objednávateľ aj voči 62-ročnému Teodorovi z Bratislavy.

Menovaný v presne nezistenom čase minulého roka požiadal 40-ročného Mariána, aby fľašami s chemickým riedidlom poškodil jeden z rodinných domov na Vrančovičovej ulici. K prvému činu došlo v novembri 2015 a Teodor mu za to vyplatil odmenu vo výške 50 eur.

Rovnaký scenár sa zopakoval aj v marci 2016. Marián rodinný dom poškodil dvakrát, pričom k poslednému skutku došlo 28. marca. Uvedeným konaním bola spôsobená celková škoda na nehnuteľnosti prevyšujúca sumu 3 366 eur.

Marián je stíhaný väzobne, v prípade 62-ročného Teodora z Bratislavy vyšetrovateľ rovnako spracoval podnet k návrhu na jeho väzobné stíhanie. Za uvedené protiprávne konanie hrozí obvineným mužom trest odňatia slobody na jeden až päť rokov.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk