Matadorku otvoria v sobotu. Čo všetko na vás čaká?

Kupalisko matadorka 2.jpg
OZ Klub vodného póla Bratislava

Kúpalisko Matadorka v Petržalke otvorí tohtoročnú sezónu v sobotu 9. júna. Na návštevníkov čaká viacero noviniek, vďaka ktorým si slnečné dni pri vode užijú najmä rodiny s deťmi.

Po mesiaci prípravných a rekonštrukčných prác, môžu Bratislavčania už túto sobotu 9. júna po prvýkrát navštíviť obľúbené Kúpalisko Matadorka. „Vďaka príjemnému slnečnému počasiu spúšťame prevádzku kúpaliska už o pár týždňov skôr ako po iné roky. Prvé dva týždne budeme fungovať len cez víkend, v druhej polovici mesiaca už otvoríme aj cez týždeň, aby sa návštevníci u nás mohli schladiť počas horúcich letných dní a stráviť príjemný čas so svojimi priateľmi a rodinou,“ hovorí Marek Giba z OZ Klub vodného póla Bratislava, ktoré je prevádzkovateľom Kúpaliska Matadorka.

Príjemnejšie prostredie pre rodiny

Investície do tejto letnej sezóny majú pomôcť vytvoriť ešte príjemnejšie prostredie pre rodiny s deťmi. „Uvedomujeme si, že najmä rodičia s malými deťmi potrebujú mať čo najväčšie pohodlie, príjemnú a čistú vodu, atrakcie, ktoré zabavia ich deti počas návštevy,“ hovorí Giba. Kúpalisko si pripravilo pre návštevníkov viacero noviniek. Najväčšou z nich je úplne nový detský bazénik so samostatným vyhrievaním, ktorý je jediným v Bratislave. Vďaka vlastnému systému vyhrievania a prietokovej filtrácii, bude mať voda nielen príjemnejšiu teplotu, a to 28°C, ale bude aj čistejšia.

Užijú si deti i dospelí

Okrem toho, v priebehu júna bude v blízkosti bazénika veľký stan s hračkami, stan na prebaľovanie a dojčenie a prevádzkovateľ ponúkne aj možnosť na požiadanie zohriať detskú stravu. „Zrekonštruovali sme aj dno v 25-metrovom bazéne s toboganom. Samostatne vykurovaný bazénik bude odpojený od systému vyhrievania väčších bazénov, čo, predpokladáme, pomôže zvýšiť teplotu vody v týchto bazénoch o stupeň-dva. Veríme, že to ocenia nielen naši pravidelní návštevníci, ale že k nám zavítajú aj Bratislavčania, ktorí dnes navštevujú napríklad kúpaliská v Rakúsku či Maďarsku,“ vysvetľuje M. Giba.

Kupalisko matadorka.jpg
OZ Klub vodného póla Bratislava

Nový a praktickejší vzhľad dostali aj pánske a dámske toalety, pribudne prezliekáreň priamo na trávniku a nová dlažba medzi 50-metrovým plaveckým a 25-metrovým rekreačným bazénom s toboganom.

Prijateľné vstupné

Ceny jednorazového vstupného sa pritom takmer nezmenili. Deti, seniori, ZŤP zaplatia rovnaké vstupné ako minulú sezónu, a teda 3,50 eura za celodenný vstup. Zvýhodnené vstupné pre rodiny (2 dospelí s 2 deťmi) zaplatia tiež rovnako ako v minulom roku, 15 eur. Jedinou výnimkou je vstupné pre dospelých, ktoré sa zvýšilo o 20 centov, na 5 eur.

„Na rozdiel od mestských kúpalísk nedostávame od mesta dotácie na prevádzku. Napriek tomu, každý rok dokážeme hospodáriť tak, aby sme pri porovnateľnom vstupnom, dokázali investovať do obnovy kúpaliska a nových služieb. Navyše, už v cene vstupného ponúkame mnoho služieb, za ktoré sa na mestských kúpaliskách zväčša dopláca,“ uviedol Giba.

V cene vstupného ponúka kúpalisko okrem parkovania aj ležadlá, wifi, prenájom ihrísk na plážový volejbal, mini futbal, rekreačný bedminton či stolný tenis a tiež zapožičanie náčinia pre tieto športy, trampolínu pre deti, veľký stan s hračkami, stan na dojčenie a prebaľovanie, ohrev detskej stravy, tobogan, animátorské služby počas eventov či možnosť uložiť si cennosti do uzamykateľných skriniek. Stáli návštevníci majú navyše možnosť ušetriť na vstupnom vďaka permanentkám. Napríklad celosezónna permanentka pre dieťa do 17 rokov vyjde na 25 eur.

Plávanie aj ráno

Ďalšou veľkou novinkou na túto sezónu je ranné plávanie, ktoré začne už v utorok 12. júna. Športu chtiví držitelia MultiSport karty si budú môcť zaplávať vo veľkom 50-metrovom plaveckom bazéne každý utorok a štvrtok od 7.00 do 8.30 hod. „Ranné plávanie sme pripravili ako pilotný projekt a zatiaľ bude určené len držiteľom MultiSport kariet. Dôvodom je, že nechceme nič zanedbať – túto sezónu si chceme overiť, či sa nám podarí zladiť návštevu ranných plavcov s prípravou areálu na celodennú prevádzku – upratovanie areálu, čistenie bazénov, kosenie, zásobovanie. Ak áno, ďalšiu sezónu rozšírime možnosť ranného plávania pre všetkých,“ uzavrel Giba.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk