Máte chuť kresliť? T-Gallery pozýva na komiksový workshop

Komiks pexels.jpg
ilustračné: pexels.com

Priaznivci kreslených príbehov sa v sobotu 8. júla môžu zúčastniť na komiksovom workshope. Na workshop a zároveň aj na krst štvrtého čísla komiksového zborníka Pomimo pozýva od 13. hodiny bratislavská T-Gallery.

Komorná galéria sídliaca na Panskej 24, ktorá sa špecializuje na grafické umenie avizuje, že priestor dostanú všetci, ktorí majú chuť nakresliť si vlastný komiks. „V spoločnosti komiksového lektora, dobrého jedla a hudby si nakreslíme komiks či komiksovo ladenú ilustráciu,“ informovala galéria. Vstup na akciu je voľný a materiál bude k dispozícii.

Komiksový zborník Pomimo, ktorého štvrté číslo sa bude v sobotu slávnostne prezentovať, vznikol v roku 2014 z iniciatívy študentov Vysokej školy výtvarných umení v Bratislave. Venuje sa najmä nezávislej komiksovej tvorbe, ktorá sa neobmedzuje na žiadnu konkrétnu formu ani obsah. Okrem publikovania komiksov organizuje Pomimo prednášky, diskusie a workshopy, dodala galéria. Viac informácií o akcii a o ďalšom programe galérie možno nájsť na jej webstránke.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk