Máte doma nepotrebné oblečenie či potraviny? Pomôžte ľuďom bez domova v Bratislave

Bezdomovec, pomoc, práca
Foto: ilustračné, Gettyimages

Organizácia Depaul Slovensko potrebuje urgentnú pomoc od dobrých ľudí.

Ľudí bez domova nie je v hlavnom meste málo. Starajú sa o nich rôzne organizácie a jednou z nich je Depaul Slovensko. Pracovníci organizácie sú ľuďom bez domova k dispozícii každý deň v týždni. Súčasťou organizácie je aj nocľaháreň s kapacitou 200 postelí či ošetrovňa a denné centrum.

Pracovisko na Mokrohájskej ulici č. 6 však potrebuje urgentnú pomoc od verejnosti. Chýbajú spacáky, karimatky, deky a trojmiestne stany.

Vítané sú taktiež potraviny. Darovať môžete vifonky, sáčkové polievky, paštéty, mäsové konzervy alebo hotové jedlá, mletú a zrnkovú kávu (ideálne sú menšie balenia), čaje (vitamínové a bylinkové), cestoviny, ryžu či strukoviny.

Máte doma nepotrebné, no stále funkčné oblečenie? Darovať ho môžete do Nocľahárne sv. Vincenta de Paul. Pre mužov sú potrebné topánky, spodná bielizeň či tepláky. Ľudia bez domova ocenia taktiež respirátory, látkové rúška, dáždniky, uteráky. Z potravín sa môžu darovať káva, mlieko, sirup, citronka, cesnak, chren, bryndza, mäkký syr, kečup, sladkosti, horčica, konzervy či majonéza.

Ak máte niečo na darovanie pre pracovisko na Mokrohájskej ulici, veci môžete priniesť počas pracovného týždňa od 7.00 hod. do 15.00 hod. (tel. číslo 0901 909 198). Nocľaháreň sv. Vincenta de Paul prijíma veci každý deň od 8.00 hod. do 18.30 hod. (tel. číslo 0911 447 577).

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk