Máte peniaze navyše a bojíte sa vojny? V Bratislavskom kraji sa predávajú 3 vojenské bunkre

bunker
Foto: ilustračné, Gettyimages

V Bratislave a okolí si môžu záujemcovia aktuálne kúpiť 3 vojenské bunkre. Ich cena začína na sume 5-tisíc eur.

Minister vnútra Roman Mikulec nedávno pripustil, že predošlé vlády podcenili civilnú ochranu a krízové riadenie na Slovensku. CO kryty nikto vôbec neriešil viac ako 30 rokov a v prípade vojny na našom území by dokázali poskytnúť útočisko iba pre 250-tisíc ľudí.

Mnohé kryty skončili v súkromnom vlastníctve. Zaujímavé je, že realitné portály ponúkajú v Bratislavskom kraji na predaj 3 vojenské bunkre. Dva z nich nájdete priamo v Bratislave a jeden v Stupave.

Bunker v Petržalke

V najväčšej mestskej časti Bratislavy ponúka realitný portál na predaj vojenský bunker, ktorý sa nachádza v Pečnianskom lese. Prístup k objektu je z hrádze.

Vojenský bunker má s priľahlými pozemkami celkovú rozlohu 9,422 metrov štvorcových, z toho 2,806 metrov štvorcových tvorí orná pôda.

Ako uvádza inzerát, vodu je možné riešiť studňou, elektrinu solárom a odpad septikom. Tento bunker si môžete kúpiť za 144 220 eur.

Bunker v Devínskej Novej Vsi

Ak sa vám predošlá ponuka zdá pridrahá, o niečo lacnejšou alternatívou je ponuka v Devínskej Novej Vsi. Bunker sa predáva za takmer 7-tisíc eur.

Vojenský bunker sa predáva v pôvodnom stave. Nachádza sa v zarastenom poraste, vďaka čomu si ho okoloidúci len tak ľahko nevšimnú.

Celková výmera devínskonovoveského bunkra je 26 metrov štvorcových. Nájdete ho neďaleko železničnej zastávky Devínske jazero na ulici s rovnakým názvom.

Bunker v Stupave

Nehnuteľnosti a objekty mimo hlavného mesta majú zvyčajne podstatne nižšiu kúpnu cenu. Platí to aj pre vojenské bunkre.

Stupavský bunker sa predáva za 5-tisíc eur, ktorý je momentálne v osobnom vlastníctve. Objekt s rozlohou 10 metrov štvorcových pochádza z 30. rokov 20. storočia.

Dostanete sa k nemu autom, vzdialenosť od cesty je približne 50 metrov. „Vhodné pre ľudí hľadajúcich netradičné miesto pre víkendový relax,“ uvádza inzerát.

Kúpili by ste si vojenský bunker?

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk