Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Grafiti_1.jpg
ilustračé: staremesto.sk
14. februára 2017 Správy BratislavaNovinky z Bratislavy od BratislavaDen.skSITA, © SITA 2017

Máte problém s grafitmi? Požiadajte mesto o príspevok na ich odstránenie

Hlavné mesto možno aj tento rok žiadať o finančný príspevok na odstránenie grafitov na budovách a objektoch v meste.

Príspevok je pre právnické osoby, ktorých zakladateľom nie je hlavné mesto a fyzické osoby, ktoré majú trvalý pobyt na území hlavného mesta. V mestskom rozpočte na tento účel v tomto roku vyčlenili 150 000 eur. Minulý rok túto možnosť využilo okolo šesťdesiat žiadateľov a prerozdelili si 90 000 eur.

Príspevok môžu udeliť do maximálnej výšky 3 000 eur pre jedného žiadateľa a musia ho použiť na preplatenie nákladov, ktoré súvisia s odstraňovaním grafitov z fasád. Odstraňovanie grafitov zahŕňa nákup náterov na odstraňovanie, jednorazových náterov, preventívnych ochranných náterov a služby subjektu, ktorý má oprávnenie robiť túto činnosť. Tlačivo žiadosti o finančný príspevok môžu záujemcovia vyplniť a doručiť vždy v posledný deň v mesiaci na oddelenie životného prostredia a mestskej zelene bratislavského magistrátu.

Peniaze budú udeľovať každý mesiac do konca septembra tohto roka, prípadne do vyčerpania vyčlenenej sumy. Žiadosti budú posudzovať pracovníci odbornej komisie na magistráte a poškodenú nehnuteľnosť pôjdu aj pozrieť. Bližšie informácie o systéme pomoci pri odstraňovaní grafitov spolu s formulárom žiadosti nájdete TU.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Odporúčame

Copyright © BratislavaDen.sk Všetky práva vyhradené. BratislavaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X