Máte problémy s umiestnením detí do škôlky? V Petržalke hlásia prebytok voľných miest

škôlka, deti
Foto: ilustračné, GettyImages

V Bratislave za posledné 4 roky pribudlo v škôlkach približne 1300 miest pre deti.

Rodičia, ktorých deti majú nastúpiť do škôlok v Bratislave, majú často s príchodom jesene vrásky na čele. Škôlky majú obmedzenú kapacitu miest a často sa stáva, že viac detí si nemôžu dovoliť prijať.

Opačný prípad je v Petržalke. Za posledné 4 roky sa bratislavské škôlky rozšírili o približne 1300 miest a Petržalka sa zaslúžila o asi 40 percent z nich.

Ešte pred niekoľkými rokmi nedokázala petržalská škôlka prijať viac ako 900 detí. Samospráva vybudovala nové triedy primárne z nevyužitých priestorov škôlok, ako napríklad z práčovní či bývalých školníckych bytov.

V tomto roku pribudli tri nové verejné škôlky a to na Turnianskej a Fedinovej ulici. Od utorka 1. novembra sa otvorí aj škôlka na Fialovej ulici v Slnečniciach.

Za posledné roky vytvorila Petržalka 23 nových tried pre približne 580 detí. Náklady si vyžiadali viac ako 3,5 milióna eur. V tomto školskom roku navštevujú deti v Petržalke 26 verejných škôlok so 143 triedami.

Rodičia sa môžu ozvať zamestnancom školstva na Miestnom úrade v Petržalke aj v októbri s tým, že chcú prihlásiť deti do škôlky. Stále je v ponuke viac ako 20 voľných miest.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk