Máte radi korčuľovanie na ľade? Vyrazte na tieto miesta v Bratislave, budete mať klzisko zdarma

Korčuľovanie zima
Foto: BratislavaDen.sk, Miroslav Meňhart - koláž BratislavaDen.sk

Hoci sa ľad pomaly topí, stále stíhate korčuľovanie na zamrznutých rybníkoch či miestach s jamami, v ktorých je voda.

Uplynulý týždeň v Bratislave poriadne mrzlo. Kým vodiči neboli nadšení zo zoškrabávania ľadu z okien áut a na cestách jazdili opatrne, najmenší Bratislavčania sa tešili zo stavania snehuliakov.

Mnoho ľudí vyrazilo za jedným zo zimných športov – korčuľovaním. Prinášame vám niekoľko tipov, kam sa vydať za zimnou zábavou úplne zadarmo. Pozor, korčuľovanie je tam na vlastné riziko.

Korčuľovanie bez korčúľ

Pohybujete sa často po Vajnoroch? Ak áno, zrejme poznáte veľkú plochu oproti OC Vajnoria, kde bolo staré letisko. Parkovanie je pri obchodnom centre zadarmo.

Plochu využívajú ľudia hlavne na prechádzky so psami. V zime však slúži aj ako verejné klzisko, a to vďaka zamrznutej vode v jamách.

Korčuľovanie na starom letisku Vajnory
Foto: BratislavaDen.sk

Počas našej návštevy sa plocha tešila vysokému záujmu nielen psíčkarov, ale aj rodín s deťmi. Nechýbali ani partie mladých ľudí, ktoré sa prišli zabaviť. Po zamrznutej vode sa dokonca šmýkali aj ľudia bez korčúľ.

Korčuľovanie na starom letisku Vajnory
Foto: BratislavaDen.sk

Petržalská zimná zábava

Petržalčania si na zimné radovánky vybrali hneď niekoľko miest. Obyvatelia z okolia Chorvátskeho ramena si obuli korčule, vzali partnerov, kamarátov aj deti a vybrali sa korčuľovať.

Korčuľujúcich obyvateľov zachytil pán Miroslav v krátkom videu. Na ľad sa postavili malí aj veľkí, veselo sa korčuľovalo uprostred vodnej plochy i pri kraji.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

Ďalším miestom, kde sa šmýkali ľudia alebo korčuľovali, bol Malý Draždiak.

Korčuľovanie Malý Draždiak
Foto: BratislavaDen.sk

Nadšených korčuliarov neubúdalo ani v čase, keď začalo zapadať slnko. Na ľade bolo aj veľa psíčkarov, pričom ich štvornohý kamarát čakal na brehu.

Deti hrali na ľade aj hokej. Niektorí rodičia sa s deťmi držali za ruky a spoločne korčuľovali po zamrznutej ploche jazera.

Korčuľovanie Malý Draždiak
Foto: BratislavaDen.sk

Niekoľkocentimetrový ľad

Posledným tipom na bezplatné korčuľovanie v prírode je rybník na Partizánskej lúke. Mestské lesy v Bratislave korčuliarom odporúčajú, aby vstúpili na túto plochu z pobytových schodov, kde sú položené gumové rohože pre bezpečný prechod a prezúvanie.

Vedeli ste, že ľad je momentálne na rybníkoch hrubý 4 až 7 centimetrov? Pri vstupe na vodnú plochu si dajte pozor na okraje, ktoré môžu byť slabšie zamrznuté. Ideálne je chodiť korčuľovať aspoň vo dvojiciach.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk