Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Tipy na články: [email protected]
Obecny dom alstrova ulica raca bratislava mapy.jpg
Ilustračná foto: www.google.com
25. marca 2019 Správy BratislavaIné správy z Bratislavy od BratislavaDen.skTS BratislavaDen.sk Diskusia()

Máte vyštudovanú sociálnu prácu a hľadáte si miesto? V Rači vás možno zamestnajú, hľadajú totiž terénneho sociálneho pracovníka

Rača hľadá terénneho sociálneho pracovníka, ktorý by pomáhal obyvateľom v krízových situáciách.

Mestská časť Rača prijme do pracovného pomeru referenta. Pracovné zaradenie je referát sociálnych vecí a posudkovej činnosti, referent – terénny sociálny pracovník. Náplňou práce referenta je aktívne vyhľadávanie a pomoc odkázaným občanov, sociálne poradenstvo a poskytovanie informácií v krízových situáciách. Sociálny pracovník pomáha aj pri zabezpečovaní sociálnych služieb, spolupráci s orgánmi štátnej správy, samosprávy, neziskovými organizáciami, charitatívnymi inštitúciami.

S klientmi a komunitami spracováva individuálne plány práce, realizuje komunitné plánovanie, pomáha pri uplatňovaní ľudských práv, oprávnených záujmov a pri vybavovaní osobných záležitostí. V prípade potreby sprevádza klienta do jednotlivých inštitúcií.

Terénny sociálny pracovník mapuje lokalitu, prostredie a na základe toho vytvára sociálnu mapu, zbiera demografické údaje, analyzuje potreby lokality a určuje ciele svojej práce v dlhodobejšom horizonte. Vykonáva krízovú intervenciu v ťažkých životných situáciách nadväzovaním kontaktov s klientmi a sprostredkovaním kontaktov s oficiálnymi inštitúciami. Povinnosťou terénneho sociálneho pracovníka je sledovanie a zapájanie sa do programov a výziev, ktoré znižujú sociálne riziko, zlepšujú sociálne podmienky a rozširujú možnosti dôstojného života klientov.

Vysokoškolské vzdelanie v odbore je jednou z podmienok

Záujemcovia o pozíciu musia mať minimálne vysokoškolské vzdelanie II. stupňa odbor sociálna práca, podľa zákona č. 448/2008 Z. z. o sociálnych službách v znení neskorších predpisov. Veľkou výhodou je, keď má kandidát prax v oblasti terénnej sociálnej práce, v komunitách ohrozených alebo postihnutých sociálnym vylúčením, s rodinami, mládežou, dobrovoľníckej a misijnej práci vítaná. Záujemca o pozíciu by mal disponovať aj schopnosťami ako komunikácia, samostatnosť, empatický prístup, ochota pomáhať (zmysel pre spolupatričnosť), analyzovanie a riešenie problémov.

Miestny úrad ponúka pre terénneho sociálneho pracovníka plat od 800 do 1000 eur v závislosti od dĺžky praxe a skúseností. Výhody, ktoré k výkonu tejto pozície prináležia sú napríklad skrátený týždenný pracovný čas na 37,5 hodín, 5 dní dovolenky nad rámec Zákonníka práce, odmeny pri pracovnom jubileu, variabilné odmeny alebo sociálny fond na kultúrno-spoločenské vyžitie.

Žiadosti s profesijným životopisom zasielajte na adresu:
Mestská časť Bratislava-Rača, Kubačova 21, 831 06 Bratislava 35 alebo na nižšie uvedené e-mailové adresy.
Mestská časť si vyhradzuje právo písomne odpovedať len vybraným uchádzačom, ktorí budú spĺňať požiadavky.

Bližšie informácie podá prednostka MÚ Rača Mgr. Monika Burdová, tel. č. 02/49112431, [email protected]
personálny referát: Mgr. M. Somorovská, tel. č. 02/49112426, [email protected]

Odporúčané články

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Diskusia

Odporúčame

Copyright © BratislavaDen.sk Všetky práva vyhradené. BratislavaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

Zavrieť

Web obsahuje cookies. Prevádzkovateľ webu nezbiera žiadne osobné údaje, ak nie ste registrovaný. Web obsahuje prvky tretích strán. Viac k: Ochrana osobných údajov a cookies

X