Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Obecny dom alstrova ulica raca bratislava mapy.jpg
Ilustračná foto: www.google.com
25. marca 2019 Správy BratislavaIné správy z Bratislavy od BratislavaDen.skTS BratislavaDen.sk Diskusia()

Máte vyštudovanú sociálnu prácu a hľadáte si miesto? V Rači vás možno zamestnajú, hľadajú totiž terénneho sociálneho pracovníka

Rača hľadá terénneho sociálneho pracovníka, ktorý by pomáhal obyvateľom v krízových situáciách.

Mestská časť Rača prijme do pracovného pomeru referenta. Pracovné zaradenie je referát sociálnych vecí a posudkovej činnosti, referent – terénny sociálny pracovník. Náplňou práce referenta je aktívne vyhľadávanie a pomoc odkázaným občanov, sociálne poradenstvo a poskytovanie informácií v krízových situáciách. Sociálny pracovník pomáha aj pri zabezpečovaní sociálnych služieb, spolupráci s orgánmi štátnej správy, samosprávy, neziskovými organizáciami, charitatívnymi inštitúciami.

S klientmi a komunitami spracováva individuálne plány práce, realizuje komunitné plánovanie, pomáha pri uplatňovaní ľudských práv, oprávnených záujmov a pri vybavovaní osobných záležitostí. V prípade potreby sprevádza klienta do jednotlivých inštitúcií.

Terénny sociálny pracovník mapuje lokalitu, prostredie a na základe toho vytvára sociálnu mapu, zbiera demografické údaje, analyzuje potreby lokality a určuje ciele svojej práce v dlhodobejšom horizonte. Vykonáva krízovú intervenciu v ťažkých životných situáciách nadväzovaním kontaktov s klientmi a sprostredkovaním kontaktov s oficiálnymi inštitúciami. Povinnosťou terénneho sociálneho pracovníka je sledovanie a zapájanie sa do programov a výziev, ktoré znižujú sociálne riziko, zlepšujú sociálne podmienky a rozširujú možnosti dôstojného života klientov.

Vysokoškolské vzdelanie v odbore je jednou z podmienok

Záujemcovia o pozíciu musia mať minimálne vysokoškolské vzdelanie II. stupňa odbor sociálna práca, podľa zákona č. 448/2008 Z. z. o sociálnych službách v znení neskorších predpisov. Veľkou výhodou je, keď má kandidát prax v oblasti terénnej sociálnej práce, v komunitách ohrozených alebo postihnutých sociálnym vylúčením, s rodinami, mládežou, dobrovoľníckej a misijnej práci vítaná. Záujemca o pozíciu by mal disponovať aj schopnosťami ako komunikácia, samostatnosť, empatický prístup, ochota pomáhať (zmysel pre spolupatričnosť), analyzovanie a riešenie problémov.

Miestny úrad ponúka pre terénneho sociálneho pracovníka plat od 800 do 1000 eur v závislosti od dĺžky praxe a skúseností. Výhody, ktoré k výkonu tejto pozície prináležia sú napríklad skrátený týždenný pracovný čas na 37,5 hodín, 5 dní dovolenky nad rámec Zákonníka práce, odmeny pri pracovnom jubileu, variabilné odmeny alebo sociálny fond na kultúrno-spoločenské vyžitie.

Žiadosti s profesijným životopisom zasielajte na adresu:
Mestská časť Bratislava-Rača, Kubačova 21, 831 06 Bratislava 35 alebo na nižšie uvedené e-mailové adresy.
Mestská časť si vyhradzuje právo písomne odpovedať len vybraným uchádzačom, ktorí budú spĺňať požiadavky.

Bližšie informácie podá prednostka MÚ Rača Mgr. Monika Burdová, tel. č. 02/49112431, [email protected]
personálny referát: Mgr. M. Somorovská, tel. č. 02/49112426, [email protected]

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Diskusia

Odporúčame

Copyright © BratislavaDen.sk Všetky práva vyhradené. BratislavaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X