Materská škola Novohorská nebude dokončená v termíne, jej otvorenie sa posúva na marec 2020

Materska skola rekonstrukcia novohorska raca.jpg

Materská škola mala byť hotová koncom septembra, rekonštrukčné práce však nie sú na konci.

Zhotoviteľ stavby MŠ Novohorská nedodržal termín dokončenia rekonštrukcie, ktorý mal byť koncom septembra. Stav budovy, v ktorom sa momentálne nachádza, nedovoľuje pristúpiť k jej kolaudácií. Práve z tohto dôvodu sa termín dokončenia, otvorenia a nástupu detí do MŠ Novohorská presúva na marec 2020.

Rača vyjde rodičom v ústrety. Má v pláne uhradiť časti nákladov za súkromnú materskú školu vo výške 90 eur/mesiac/dieťa od 1. októbra až do otvorenia predmetnej škôlky. Podmienkou je, že rodičia prejavili priebežný záujem o to, aby ich dieťa navštevovalo MŠ Novohorskú. Bližšie informácie sú uvedené na stránke MČ tu.

Projekt škôlky je obmedzený termínom čerpania fondov z Európskej únie a súčasným stavom rekonštrukcie budovy (rozrobené elektroinštalácie, 80% zateplenia budovy, vyrobené prvky na detské ihriská pred montážou a pod.). Rača zároveň hľadá možné riešenia rozšírenia kapacít materských škôl ako je prebudovanie budovy bývalého Tramínu, úprava areálu CVČ Hlinická resp. projekt školského zariadenia Na pántoch.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk