Matka nechala svoje dieťa v chatrči blízko mosta, novorodenca zachránili policajti

chatrc-dunaj-dieta-bezdomovci-policia-gettyimages.jpg
Ilustračná foto: GettyImages

Policajti našli novorodenca, ktorého matka nechala v chatrči, na základe oznámenia.

Počas stredajšieho večera, krátko po 22.30 hod. dostala polícia oznámenie od ženy, ktorá mala byť podľa jej slov fyzicky napadnutá svojím partnerom. Podľa informácií policajného hovorcu Michala Szeiffa bola komunikácia s oznamovateľkou značne komplikovaná, pretože neustále menila svoje tvrdenia, avšak z komunikácie vyplynulo, že k údajnému napadnutiu malo dôjsť aj za prítomnosti jej novonarodeného dieťaťa.

Žena nevedela presne lokalizovať miesto napadnutia, preto policajti Odboru kriminálnej polície v treťom Bratislavskom okrese bezodkladne vykonali preverenie tohto oznámenia v mestskej časti Petržalka, aj za asistencie ďalších hliadok Policajného zboru.

Pri prepátravaní okolia v blízkosti mosta našli chatrč, v ktorej sa nachádzalo niekoľko bezdomovcov. Policajti po vstupe do chatrče spozorovali novorodenca na posteli. Žena si dieťa po príchode na miesto odmietla vziať, preto ho prevzali do starostlivosti zdravotníci, ktorí na miesto medzitým dorazili tiež. Z dôvodu nezáujmu o dieťa bol následne kontaktovaný aj Úrad práce sociálnych vecí a rodiny.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk