Matúš Vallo bude kandidovať s podporou strany SPOLU a hnutia Progresívne Slovensko

Matúš Vallo
ilustračné: SITA

Architekt Matúš Vallo bude na primátora Bratislavy v novembrových komunálnych voľbách kandidovať s podporou strany SPOLU – občianska demokracia a hnutia Progresívne Slovensko. Oznámil to v utorok na tlačovej konferencii.

Zároveň informoval, že kandidáti strany Spolu a hnutia Progresívne Slovensko pôjdu do volieb do všetkých bratislavských miestnych zastupiteľstiev, ako aj do mestského zastupiteľstva budú kandidovať na jednej kandidačnej listine. Matúš Vallo, predsedovia strany SPOLU – občianska demokracia Miroslav Beblavý a hnutia Progresívne Slovensko Ivan Štefunko podpísal spoločnú dohodu.

Strana SPOLU – občianska demokracia, hnutie Progresívne Slovensko a Team Vallo plánujú aj spoločný program, ktorý bude vychádzať z dokumentu Plán pre Bratislavu a jedenástich spoločných programových téz. Sú otvorení dohode s ďalšími politickými stranami, ktoré sa dokážu v záujme Bratislavy pripojiť k spoločnému plánu.

Naše mesto dnes zo všetkého najviac potrebuje spoluprácu a potrebuje plán. Bratislavu čakajú ťažké výzvy – ako sa vysporiadať s kolabujúcou dopravou, zhoršujúcou sa kvalitou pitnej vody, ubúdajúcou mestskou zeleňou, verejným priestorom, s prakticky nekontrolovaným rozvojom mesta a s developingom. Súčasné vedenie mesta na zásadné zmeny nemalo a nemá podporu zastupiteľstva. Bez spolupráce na všetkých úrovniach mesta, bez vzájomnej dôvery a zrozumiteľného plánu sa Bratislava ďalej nepohne,“ uviedol Vallo.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk