Matúš Vallo chystá v uliciach Bratislavy budúci rok novinku, inšpiráciu našiel v Barcelone

Drevené ohrady na odkladanie vianočných stromčekov

Budúce Vianoce by primátor Bratislavy chcel zaviesť do ulíc stavbu drobných objektov, ktoré by pomáhali s udržiavaním čistoty v uliciach mesta.

S novým nápadom prišiel Matúš Vallo pred niekoľkými dňami a s ľuďmi sa oň podelil na svojom účte na Instagrame. Jeho nápad má byť riešením veľkého problému, akým boli i tento rok vyhodené vianočné stromčeky a podobný problém sa vyskytne pravdepodobne aj v budúcom roku. Po sviatkoch je v okolí kontajnerov neporiadok a vyhodené vianočné stromčeky tento neporiadok len zväčšujú. Z tohto dôvodu chce primátor budúci rok zabrániť tomu, aby kontajnery praskali vo švíkoch aj pod váhou vyhodených vianočných stromčekov a plánuje vyhradiť na ich odkladanie konkrétne miesta.

Drevené ohrady na odkladanie vianočných stromčekov

Matúš Vallo navrhol, aby sa po celom meste vybudovali dočasné drevené ohrádky na odloženie stromčekov. Podobné ohrádky sú aj v Barcelone, ktorou sa primátor inšpiroval: „Našiel som príklad z Barcelony, kde to ide o dosť lepšie,“  objasnil svoj zámer. Podobný nápad funguje aj v susednej Viedni. Primátor uviedol, že budúci rok sa podobných ohrádok určite dočká aj Bratislava. Pozdáva sa vám Vallov nápad?

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk