Matúš Vallo o požiari na vianočných trhoch: Ako mohlo mesto dovoliť fungovanie nelegálneho stánku?

Matúš Vallo o požiari na vianočných trhoch

V stredu 28.11. sa v poobedňajších hodinách stala v centre Starého Mesta tragédia – na vianočných trhoch vypukol požiar. K celej záležitosti sa vyjadril aj Matúš Vallo.

Vianočné trhy na Hlavnom námestí začali len pred niekoľkými dňami a už sa stihla stať tragédia. Bratislavskí hasiči museli zasahovať v stredu 28.11. kvôli požiaru, ktorý spôsobil výbuch propán-butánových fliaš v stánku. Požiar spôsobil rozsiahle škody nielen na stánku, ale i na budove poisťovne Kooperatívy.

Medzi prvými známymi tvárami, ktoré zareagovali na nešťastnú udalosť, bol aj novozvolený primátor Bratislavy Matúš Vallo. Na svojej Facebookovej stránke vyjadril ľútosť nad tým, čo postihlo vianočné trhy na Hlavnom námestí. Zároveň sa pýta, ako je možné, že mesto povolilo fungovanie nelegálneho stánku. Stánok, ktorý horel, nemal údajne s mestom podpísanú nájomnú zmluvu a oficiálne nebol súčasťou vianočných trhov. Vallo na záver dodáva, že dúfa v objasnenie celej veci čím skôr: „Predpokladám, že to, ako mohlo prísť k takémuto fatálnemu zanedbaniu povinností mesta, jeho súčasné vedenie čo najskôr vysvetlí.“

Prečítajte si celé vyjadrenie Matúša Valla na margo nešťastia na vianočných trhoch na Hlavnom námestí:

Matúš Vallo o požiari na vianočných trhoch
Vyjadrenie Matúša Valla. Foto: www.facebook.com

Ďalšie k téme

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk