Matúš Vallo o veľkom probléme: Bratislavu v roku 2019 čakajú obrovské dopravné obmedzenia

Matúš Vallo veľké dopravné obmedzenia v Bratislave

Budúci rok bude pre Bratislavu pre výstavbu diaľnice D4 a rýchlostnej cesty R7 z hľadiska dopravy kritický. Primátor Matúš Vallo pracuje na vyriešení tohto problému.

Problémom je výstavba bratislavského obchvatu

Začiatkom roka 2019 je plánované spustenie prvej etapy výstavby diaľnice D4 a rýchlostnej cesty R7. Výstavba bratislavskú dopravu pozitívne neovplyvní – bude mať za následok rozsiahle dopravné obmedzenia. V prvej fáze by sa dopravné omedzenia mali týkať najmä Prístavného mosta a Gagarinovej ulice v Ružinove. K tomu všetkému sa pridala požiadavka developera zatvoriť bulvár Mlynské nivy na niekoľko mesiacov. „Čakajú nás ťažké časy,“  informoval Vallo.

Vallo riešil problém so svojim tímom v autobuse

Na problém upozornil nový primátor Bratislavy Matúš Vallo, ktorý prevezme post primátora na zasadnutí v piatok 7. decembra. Urobil tak cez sociálnu sieť Facebook. So svojím tímom sa rozhodol danú vec prekonzultovať na netypickom mieste – priamo v autobuse počas dopravnej zápchy. „Ja vám nebudem sľubovať to, že autom sa dostanete do roboty za dve minúty, určite nie nasledujúceho polroka,“  povedal primátor, ako sa hovorí, bez servítky. Bratislavčanom sľubuje otvorenú komunikáciu o danom probléme.

Matúš Vallo veľké dopravné obmedzenia v Bratislave
Matúš Vallo mal poradu v autobuse. Foto: www.facebook.com

Počty nepustia

Primátor s tímom robili prieskum. V raňajšej špičke na Gagarinovej ulici prejde 28 prímestských spojov a autobusov MHD. Pomer ľudí, ktorí cestujú ráno autom a ľudí, ktorí cestujú MHD, je 1:6, t. j. autami dochádza 1000 ľudí a verejnou dopravou cestuje 6000 ľudí. Z toho vyplýva, že najrýchlejším spôsobom dopravy by mala byť v kritickom čase práve doprava MHD. Vallo avizuje, že sa bude usilovať o posilnenie dopravy a že celkovo bude dbať na to, aby sa zlepšil jej priebeh. „Urobíme to tak, aby ľudia chápali, že bude pre nich výhodnejšie a hlavne rýchlejšie a pohodlnejšie prísť v dané mesiace do mesta z tohto smeru verejnou dopravou,“  vysvetlil.

Pozrite sa na celé video o riešení problému Valla a jeho tímu:

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk