Matúš Vallo sa stal opäť primátorom Bratislavy, na čele Bratislavského kraja tiež zostáva Juraj Droba

VO¼BY: Volebná centrála Drobu
Staronový primátor Bratislavy Matúš Vallo v centrále znovuzvoleného predsedu Bratislavského samosprávneho kraja Juraja Drobu. Foto: SITA/Diana Černáková

Novým starostom Starého Mesta by mal byť Matej Vagač, starostom Nového Mesta Matúš Čupka a starostom Lamača Igor Polakovič.

Dôveru mu podľa neoficiálnych výsledkov volieb vyslovilo 86 981 občanov, čo je 60,20 % zúčastnených voličov. Na druhom mieste je Rudolf Kusý (Sme rodina, KDH, Za ľudí, Dobrá voľba a Umiernení, Szövetség-Aliancia).

Zároveň primátor Bratislavy Matúš Vallo predstavil nových starostov mestských častí, kde zvíťazili nominanti koalície Team Bratislava, SaS a PS. Novým starostom Starého Mesta by mal byť Matej Vagač, starostom Nového Mesta Matúš Čupka a starostom Lamača Igor Polakovič.

Tak ako som sľúbil pred štyrmi rokmi, že urobím z Bratislavy lepšie mesto, budeme to robiť ešte viac, s väčšou energiou aj ďalšie štyri roky. Vďaka našim obyvateľom robíme z Bratislavy tolerantné mesto, robíme ho bezpečnejším mestom a je to pre mňa veľký záväzok,“ uviedol Vallo a poďakoval všetkým Bratislavčanom, ako aj svojím koaličným partnerom. „Táto spolupráca je o reálnej spolupráci, nie je len na papieri,“ doplnil s tým, že sa bude snažiť ešte viac počúvať hlas obyvateľov hlavného mesta.

Víťazom volieb v Bratislavskom samosprávnom kraji je Juraj Droba (SaS, Progresívne Slovensko, Team Bratislava), ktorý si udržal svoju funkciu predsedu. Myslí si tiež, že za uplynulých päť rokov urobili veľa dobrej práce.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk