Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
November 89´v mdpoh.jpg
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Foto: BKIS (klient)
7. novembra 2019 Správy BratislavaPR od BratislavaDen.sk Diskusia()

MDPOH si pripomína November 89´ a Noc divadiel

BRATISLAVA 7. novembra (BratislavaDeň.sk) – Tretí novembrový víkend si bude celé Slovensko pripomínať 30. výročie jednej z najdôležitejších historických udalostí našej krajiny. Pád komunizmu alebo poetickejšie – Nežná revolúcia predstavujú symbol vzbury a túžbu po zmene. Bratislavské Mestské divadlo P. O. Hviezdoslava pri tejto príležitosti pripravilo program, ktorý je určený nielen pamätníkom, ale aj mladej generácii, ktorá o Novembri 89´vie len z rozprávania.

Program podujatia v MDPOH:

Nežná revolúcia.sk
16. – 17.11. 2019
Laurinská ulica pred budovou MDPOH
vernisáž výstavy: 16.30 h
Bratislavské kultúrne a informačné stredisko a o.z. Klub 89 pripravili výstavu unikátnych dobových fotografií rôznych autorov zachytávajúcu pád komunizmu na Slovensku. Fotografie sú súčasťou publikácie Nežná revolúcia.sk, ktorú vydal Klub 89 k 30. výročiu Novembra 89´. Dokumentujú kľúčové obdobie od 16. novembra, keď bratislavskí študenti uskutočnili nepovolenú protestnú demonštráciu, až po 10. december 1989, keď vyše 100 000 Slovákov prekročilo železnú oponu – hranicu s Rakúskom a pozdravilo z Hainburgu cez Dunaj svoju vlasť pozdravom „Ahoj, Európa!“, čo bolo symbolom konca rozdelenia Európy.

Divadlo s názorom
16. – 17.11. 2019
Foyer Mestského divadla P. O. Hviezdoslava
vernisáž výstavy: 16.30 h
Výstava fotografií zachytávajúca výnimočné udalosti, ktoré sa uskutočnili v MDPOH.

Noc divadiel v Mestskom divadle P. O. Hviezdoslava
16. – 17.11. 2019
Vernisáž výstavy: 16.11. o 17.00 h
poschodie MDPOH
Výstava kostýmov z divadelných predstavení z repertoáru divadla. Návštevníci majú jedinečnú možnosť pozrieť si kostýmy z predstavení Perníková dáma, Zdravý nemocný, Aj múdry schytí atď.
Partner výstavy: www.figuriny.sk

Premietanie pôvodnej divadelnej hry MDPOH – Doktor Macbeth
16.11. o 18.00 h
javisko MDPOH
Pri príležitosti 30. výročia novembra 89´majú návštevníci možnosť pripomenúť si predstavenie Doktor Macbeth, ktoré zachytáva prvý týždeň Nežnej revolúcie v podobe televízneho záznamu z archívu RTVS.  Doktor Macbeth – pôvodná slovenská hra autorskej dvojice Valerie Schulczovej a Romana Olekšáka napísaná pre Mestské divadlo P. O. Hviezdoslava mala premiéru v máji 2014. Doktor Macbeth je hra o moci. O tom, čo všetko je človek ochotný a schopný urobiť, aby ju získal. Hra o túžbe ovládať životy iných. Boja sa len jedného. Že o svoju moc prídu. Preto urobia všetko preto, aby ju nestratili. V hlavných úlohách uvidíte Mareka Ťapáka, Annu Javorkovú, Mariána Mitaša a Gabrielu Marcinkovú.

20:00 Je potrebné si November 89´pripomínať?
Diskusia s tvorcami hry Doktor Macbeth – Valeriou Schulczovou a Romanom Olekšákom a s hercami MDPOH – Milom Kráľom a Barborou Švidraňovou.
Moderátor diskusie: Marián Mitaš, Hudobné vstupy: Milo Kráľ Band
20:45 Hudobné vystúpenie skupiny Milo Kráľ Band

Viac informácií na www.bkis.sk/november89

Inzercia

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Diskusia

Odporúčame

Copyright © BratislavaDen.sk Všetky práva vyhradené. BratislavaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X