Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
lekár, doktor
ilustračné: pixabay.com
19. októbra 2016 Správy BratislavaIné správy z Bratislavy od BratislavaDen.skSITA, © SITA 2016

Medici Univerzity Komenského inovujú štúdium lekárstva, aplikácia prenesie študentov do virtuálnej pitevne

Študent Tomáš Brngál z Lekárskej fakulty Univerzity Komenského v Bratislave so svojím tímom v študentskom startupe Virtual Medicine vymysleli virtuálnu aplikáciu na zjednodušenie a zatraktívnenie štúdia medicíny.

Ak si študenti nasadia špeciálne okuliare, vďaka aplikácii sa dostanú do virtuálnej pitevne, kde si môžu prezrieť časti ľudského tela v 3D podobe. Informovala o tom hovorkyňa Univerzity Komenského Andrea Földváryová s tým, že študenti spolupracujú s Anatomickým ústavom Lekárskej fakulty UK.

Na lekárskej fakulte plánujú vďaka podpore prodekanky fakulty Elišky Kubíkovej, spoločnosti Samsung Slovakia a víťazstvu tohto projektu v grantovom programe Nadácie Tatra banky zriadiť virtuálnu anatomickú učebňu. „Našou víziou je spraviť štúdium medicíny pochopiteľnejším a zaujímavejším, zefektívniť a zjednodušiť ho. Cieľom nášho projektu je dokončiť a globálne predávať VR Anatomy – medicínsku vzdelávaciu aplikáciu pre študentov medicíny a doktorov, ktorá funguje na princípe virtuálnej reality,“ uviedol Tomáš Brngál s tým, že chcú vytvoriť vývojárske štúdio, ktoré postupne vďaka spolupráci s poprednými odborníkmi inovuje vzdelávanie medicíny na možnosti 21. storočia.

Hlavnými výhodami aplikácie sú interaktivita, vtiahnutie do deja, zážitkové učenie, lepšia priestorová predstavivosť a zapájanie viacerých zmyslov pri učebnom procese. Študentskému startupu sa už podarilo uspieť v súťaži Slovak Student Startup Cup v kategórii „Veda a medicínske technológie“. Prvé miesto obsadili aj v súťaži Quick pitch na konferencii Startup or Shutdown. Víziou tímu v dlhodobom horizonte je vyvíjať pokročilé medicínske aplikácie, ktoré budú lekárom pomáhať a zjednodušovať ich prácu.

„Oceňujem nápad a kreativitu našich študentov využívajúcich najmodernejšie technologické postupy a virtuálne modelované prostredie na efektívnejšie medicínske vzdelávanie a čo najlepšiu pripravenosť pre prax,“ zhodnotil aktivitu medikov rektor Univerzity Komenského Karol Mičieta.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame, alebo ich odoberajte cez e-mail.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Odporúčame

Copyright © BratislavaDen.sk Všetky práva vyhradené. BratislavaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

Sledujte novinky z Bratislavy na:

Facebooku BratislavaDen.sk
Instagrame @bratislavaden

...alebo ich odoberajte cez e-mail:
Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
X