Medveď v Bratislave? Videli ho vraj v tejto mestskej časti, jedna obyvateľka našla aj stopy

medveď
Foto: ilustračné, Gettyimages

Obyvatelia tvrdia, že medveďa videli, napríklad sa mal potulovať po vinohradoch. Informáciu o podozrení výskytu zvieraťa potvrdili aj starosta Vajnor Michal Vlček a primátor Svätého Jura Šimon Gabura.

Pred niekoľkými dňami sa objavila na Facebooku informácia, v ktorej Vajnory informovali o údajnom výskyte medveďa v lesoch Malých Karpát nad mestskou časťou. Videli ho obyvatelia.

Videli ho vo Vajnorských terasách

„Preverujeme spolu so šéfom poľovníkov a ďalšími kompetentnými skutkový stav, či je možnosť výskytu tejto šelmy v našom katastri reálna,“ uviedla mestská časť. Obyvateľov žiada, aby nepanikárili. Fotopasce zatiaľ prítomnosť zvieraťa nepotvrdili.

Starosta Vajnor Michal Vlček pre Bratislavadeň uviedol, že po prvýkrát dostal oznámenie o možnom výskyte medveďa v pondelok 4. júla večer. „Pravdivosť informácie sa doteraz nepotvrdila, miestni poľovníci pripúšťajú aj tú možnosť, že mohlo ísť o mohutnejšieho diviaka, ktorého si dotyčná osoba zmýlila s medveďom,“ dodal starosta.

O medveďovi informovala aj vajnorská poslankyňa Monika Debnárová a zverejnila na Facebooku príspevok, v ktorom ostatných varovala. Podľa jej slov mal 120 kilogramov.

Primátor Svätého Jura Šimon Gabura taktiež potvrdil, že medveďa videl poľovník v pondelok 4. júla v lokalite Vajnorské terasy asi 200 metrov od elektrovodu na poslednej terase viníc pod lesom. V meste nespôsobil medveď žiadne škody.

Potuloval sa aj vo vinohradoch

V diskusii pán Ľubomír uviedol, že medveď sa v tejto lokalite naozaj pohybuje. Naposledy ho videl vo vinohradoch nad cyklistickou asfaltovou cestou v priestoroch medzi diaľničným pripájačom a začiatkom Svätého Jura pod lesom.

Pán Adrián dodal, že medvede sa v tejto časti Malých Karpát z času na čas objavia a sú takmer každý rok nájdené ich pobytové znaky. Pani Jarmila našla stopy po medveďovi v časti Rača-Komisárky vo vinohradoch pod lesom.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk