Medzi Devínskou Novou Vsou a Dúbravkou bude nová cesta, bude obchádzať kruhovú križovatku

Devinska nova ves dubravka cesta.jpg
Foto: ilustračné, Maps Google

Prísľub investora je, že komunikáciu vybuduje do šiestich týždňov od začatia prác.

Medzi bratislavskými mestskými časťami Devínska Nová Ves (DNV) a Dúbravka vznikne nové dopravné prepojenie. Na sociálnej sieti o tom informoval starosta DNV Dárius Krajčír.

Po viac ako dvoch rokoch snahy mestská časť iniciovala prepojenie DNV a Dúbravky mimo okružnej križovatky, takzvaným bypassom,“ uviedol v rozhovore pre miestnu televíziu.

Prísľub investora je, že samotný bypass, a teda budovanie komunikácie, bude ukončené do šiestich týždňov od začatia stavebných prác. Momentálne sa prekladajú inžinierske siete a verejné osvetlenie,“ doplnil.

Podľa Krajčíra bolo takéto riešenie dopravnej situácie už aj v minulosti vyhodnotené ako jedno z najlepších a obyvatelia DNV budú mať ďalšiu náhradnú trasu v smere do Dúbravky.

Nová cesta bude obchádzať okružnú križovatku tak, aby vodiči smerujúci z DNV do Dúbravky nemuseli vchádzať do križovatky, ktorá je evidentne poddimenzovaná, keďže počas zmien v blízkej priemyselnej zóne je pravidelne upchatá, vodiči v nej ostávajú stáť a vznikajú kolóny,“ uzavrel Krajčír.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk