Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Vajnory raca priemyselny park plan maps.jpg
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Foto: ilustračné, maps.google.com
16. júna 2021 Správy Bratislava od BratislavaDen.skSITA Diskusia()

Medzi Račou a Vajnormi chcú postaviť logisticko-priemyselný areál za 15 miliónov eur

Výstavba je navrhnutá na území mestských častí Rača a Vajnory, v blízkosti križovatky ulíc Na Pántoch a Rybničná.

Na území mestských častí Rača a Vajnory chcú postaviť logisticko-priemyselný areál za 15 miliónov eur, na ulici Na Pántoch. Vyplýva to zo zámeru, predloženého na posudzovanie vplyvov na životné prostredie EIA.

Účelom zámeru je výstavba logistiko-priemyselného parku Na Pántoch. Prevádzka objektov logistických výrobno-skladových hál je zameraná na skladovanie bežného spotrebného tovaru, látok a komponentov bez rozdielu sortimentu s výnimkou skladovania nebezpečných látok,“ uvádza sa v zámere. Predpokladaná doba výstavby je júl 2022 až december 2023.

Návrh výstavby

Výstavba je navrhnutá v katastrálnom území mestských častí Rača a Vajnory, v blízkosti križovatky ulíc Na Pántoch a Rybničná.

Z východnej strany je územie ohraničené ulicou Na Pántoch. Z južnej strany susedí s existujúcim priemyselným areálom. Severnú a západnú hranicu územia tvorí železničná trať a susediace pozemky záhrad a viníc,“ uvádza sa v zámere.

Nevyužívané pozemky

Na dotknutých pozemkoch sa nachádza trávnatý porast, náletové dreviny, spevnené plochy, budovy a železničné vlečky, z ktorých väčšina je nevyužívaná od roku 2004.

Na okolitých pozemkoch sa nachádzajú záhrady a vinice, logisticko – priemyselné areály a Stredná priemyselná škola elektrotechnická.

V blízkosti územia je vo výstavbe diaľnica D4, úsek Bratislava Východ/Rača s križovatkou Rača.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Diskusia

Odporúčame

Copyright © BratislavaDen.sk Všetky práva vyhradené. BratislavaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X