Medzinárodný deň biodiverzity v ZOO Bratislava oslavuje včely ako hlavných hrdinov

Zoo bratislava oslava dna biodiverzita.jpg

ZOO Bratislava ho spolu so Svetovým dňom včiel oslávi v sobotu 20. mája.

Medzinárodný deň biodiverzity v bratislavskej zoologickej záhrade (ZOO) bude patriť včelám. Vedúca odboru marketingu ZOO Diana Dúhová o tom informuje v tlačovej správe. Termínom biodiverzita sa označuje rozmanitosť rastlín a živočíchov, rôznosť života.

Medzinárodný deň biodiverzity celý svet oslavuje 22. mája. ZOO Bratislava ho spolu so Svetovým dňom včiel oslávi v sobotu 20. mája. „V centre pozornosti bude práve včela. ZOO pripravila bohatý program – workshopy, diskusie so včelármi aj areálovú hru pre deti,“ uviedla.

Podujatie v ZOO bude trvať od 10.00 do 17.00 hod. Súčasťou bude prezentácia včelárstva pre deti a dospelých, ukážky včelárskych potrieb, výroba sviečok, či ukážky a ochutnávky včelích produktov. Súčasťou bude aj diskusia o dôležitosti včiel a ostatných opeľovačov.

Pre deti je pripravená pohybová a areálová hra, výroba sviečok či kvetinových bômb a maľovanie na tvár. V rámci Zoolovocu môže každý priniesť ovocie či zeleninu do špeciálneho stánku. „Je to ideálny spôsob, ako podporiť výživu zvierat, pretože svojvoľným prikrmovaním zvieratá v ZOO trpia,“ doplnila Dúhová.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk