Medzinárodný veľtrh zabezpečovacej techniky Security Bratislava v Istropolise predstaví v marci technické novinky

security-bratislava-vystava-ilustracna-foto-gettyimages.jpg
Zdroj: GettyImages

Konať sa bude 13. až 15. marca v Bratislavskom kongresovom centre Istropolis.

V poradí 21. ročník medzinárodného veľtrhu zabezpečovacej techniky, záchranných systémov, informačnej bezpečnosti a požiarnej ochrany Security Bratislava opäť predstaví aktuálne novinky techniky v tejto oblasti pre najbližšie dvojročné obdobie.

„Snahou organizátorov je vytvoriť priestor aj pre stretnutie profesionálov pôsobiacich v oblasti bezpečnosti a prevencie,“ informovalo ministerstvo vnútra na svojej internetovej stránke. Veľtrh je spojený so 14. ročníkom Medzinárodného sympózia Akadémie policajného zboru (APZ) – Security Bratislava. „Nosnou témou 14. sympózia APZ bude zákon o ochrane osobných údajov – GDPR – Legislatíva a jej aplikácia v praxi,“ informuje rezort vnútra. Veľtrh Security Bratislava bol založený MV SR v roku 1990 a koná sa každé dva roky.

Pripravovanými sprievodnými programami veľtrhu sú napríklad seminár Požiarna bezpečnosť pripravovaný v spolupráci s Prezídiom Hasičského a záchranného zboru určený pre hasičov, projektantov elektronických požiarnych systémov i odbornú verejnosť.

Druhým sprievodným podujatím bude Kongres IT Security pripravovaný v spolupráci s Úradom podpredsedu vlády SR pre investície a informatizáciu. Ten je určený IT špecialistom zo štátnej a verejnej správy, ako aj odbornej verejnosti. „Na mieste bude ministerstvo vnútra prezentovať rôzne formy ochrany obyvateľstva, napríklad pri živelných pohromách. Ukážky techniky budú vo vonkajších priestoroch pred Istropolisom,“ informuje ministerstvo.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk