Memorandum o spolupráci a spoločnom postupe pri ochrane lesov na území Bratislavského samosprávneho kraja môžete podporiť aj vy

priroda-les-bratislava-memorandum-gettyimages.jpg
Ilustračná foto: gettyimages

Zastupiteľstvo Bratislavského samosprávneho kraja (BSK) prijalo vlani v apríli Memorandum o spolupráci a spoločnom postupe pri ochrane lesov na území BSK.

Ako informovala hovorkyňa BSK Lucia Forman, podpísaním vyhlásenia o pristúpení k Memorandu sa môže k nemu prihlásiť každý, komu záleží na lesoch, ich funkcii a životnom prostredí. „Memorandum podpisom už potvrdilo 33 primátorov miest, starostov mestských častí Bratislavy, starostov obcí kraja a osem mimovládnych organizácií pôsobiacich v Bratislavskom kraji. Formou vyhlásenia k nemu pristúpili aj mesto Malacky, obec Vysoká pri Morave, mestská časť Bratislava – Ružinov, dve občianske združenia a deväť fyzických osôb,“ uviedol predseda BSK Juraj Droba.

Zmyslom memoranda je trvalo udržateľné lesné hospodárstvo v lesných celkoch, podpora rozvoja a ochrany lesov, ako aj ochrana povrchových a podzemných zdrojov vody. Cieľom je pracovať v prospech obyvateľov kraja tak, aby mohli lesy využívať na rekreáciu, šport, cykloturistiku a ekologickú výchovu, a zabrániť negatívnym dôsledkom lesohospodárskej činnosti.

Text memoranda, ako aj formulár na pripojenie sa k memorandu nájdu záujemcovia na tejto internetovej stránke.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk