Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Polyfunkcny dom zilinska kycerskeho 1.jpg
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Park – dom Žilinská
27. júna 2016 Správy Bratislava od BratislavaDen.sk© BratislavaDen.sk, iDen Media s.r.o.

Menej parkovania, viac bývania, projekt Polyfunkčného domu Žilinská/Kýčerského prešiel zmenami

Polyfunkčný a parkovací dom, ktorý mal v pláne postaviť vlastník pozemkov pod trhom na Žilinskej ulici, nevznikne. Podľa nového projektu sa budovy spoja do jedného celku a zmení sa podiel bývania, občianskej vybavenosti a parkovania.

Podľa pôvodného projektu mal na mieste tržnice vzniknúť päťpodlažný polyfunkčný dom orientovaný do Žilinskej ulice a šesťpodlažný parkovací dom na Kýčerského ulici. Majiteľ pozemku tam plánoval dve podlažia obchodov a služieb, jedno kancelárske podlažie, dve podlažia s podkrovím s ôsmimi bytmi a 15 parkovacích miest v podzemí. V parkovacom dome malo vzniknúť 245 miest na parkovanie a autoumyváreň. Na prízemí domu sa malo predávať ovocie a zelenina.

Navrhovateľ Park – dom Žilinská, s. r. o., predložil Oznámenie o zmene navrhovanej činnosti. V novom projekte počíta už len s dvomi podlažiami na parkovanie s viac ako 100 státiami s vjazdom a výjazdom na Kýčerského ulici, na prízemí sa stále počíta s predajňou a trhovými stolmi. Na ďalšom podlaží by mala vzniknúť materská škola a detské centrum. Tri vrchné podlažia spolu s podkrovím budú slúžiť na bývanie, počíta sa s 29 bytovými jednotkami. Pribudnúť by mala zeleň na streche nižšej časti objektu.

Do oznámenia možno nahliadnuť do 1. júla a písomné stanovisko môže verejnosť do tohto dňa doručiť Okresnému úradu Bratislava, Odbor starostlivosti o ž. p., odd. ochrany prírody a vybraných zložiek ž. p., Tomášikova 46, 832 05 Bratislava. Viac info TU.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame, alebo ich odoberajte cez e-mail.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Odporúčame

Copyright © BratislavaDen.sk Všetky práva vyhradené. BratislavaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

Sledujte novinky z Bratislavy na:

Facebooku BratislavaDen.sk
Instagrame @bratislavaden

...alebo ich odoberajte cez e-mail:
Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
X