Menu na tento víkend bude opäť pestré. Pozrite sa, čo všetko je v ponuke

lukostrelec, park, tanec
SITA

Týždeň prešiel a opäť vám prinášame zoznam desiatich nápadov, tipov, odporúčaní, jednoducho – keďže nielen jedlom je človek živý – špeciálne voľno-časové menu. Pozrite sa, čo zaujímavé sa z nášho pohľadu tento víkend udeje. Dobrú chuť!

Okúpte sa vo vynovenej Matadorke

Denne od 10. do 19. hodiny sa môžete kúpať v letnom kúpalisku Matadorka. Ako jediné kúpalisko v Bratislave ponúka bezplatné parkovanie, wifi pripojenie, lehátka v okolí 50 m bazéna a vstup na tobogan. V sobotu oficiálne otvárajú letnú sezónu, preto bude vstup pre deti zdarma.

Tanec vo fontáne

Tance Latinskej Ameriky, Afriky, Oceánie a Ázie v podaní tanečných skupín Tropical a Karavana zažijete v sobotu o 19. hodine. Celé sa to odohrá v Parku Andreja Hlinku. Všetci tancachtiví sú vítaní.

Zabavte sa pri balkánskych rytmoch

Hudobná plavba so zastávkami v prístavoch world music na vás čaká v sobotu o 21. hodine. KC Dunaj sa bude otriasať vo vášnivých rytmoch a exotických melódiách. O energickú party – to najlepšie z balkánu, klezmeru, folku či gypsy – sa postarajú DJ Matthew a DJ Julah. Vstupné je tri eurá.

Slovakia Folk 2015

Až do nedele potrvá medzinárodný folklórny festival pre detské, mládežnícke a dospelé folklórne skupiny a zbory. V historickom centre hlavného mesta vás svojimi piesňami, tancom, tradičnou hudobnou kultúrou a spontánnym vystupovaním zabavia súbory z celého sveta.

Dobrý film treba vidieť v kine

V kine Lumière sa v piatok o 18.15 hod. bude hrať klasika Zabriskie Point. Dielo slávneho Michelangela Antonioniho je o strete rôznych generácií a životných hodnôt. Jeho hlavnými protagonistami sú študent a sekretárka podnikateľa, stretávajúci sa v drsne krásnej púštnej krajine. O soundtrack k filmu sa postarali Pink Floyd, The Grateful Dead, či The Rolling Stones.

Zasmejte sa v divadle

V sobotu o 19. hodine odohrajú v Štúdiu L+S Život na trikrát. Neobyčajná hra Yasminy Rezy sa stala komédiou roka. Už od začiatku bude útočiť na vaše bránice a popritom poodhalí priepasť medzi vtipom a banalitou.

Dizajnérska kresba v dobe digitalizácie

Ruku na srdce. Kedy naposledy ste boli v galérii či múzeu? Teraz si môžete ísť pozrieť výstavu, ktorá prezentuje výsledky prác z oblasti automobilovej dizajnérskej kresby, pričom hlavným zámerom je sledovanie možností prepisu digitálneho obrazu do analógového jazyka kresby. Výstavu môžete cez víkend alebo od utorka do piatka navštíviť od 10. do 17. hodiny.

Dobový piknik v príjemnom prostredí

V sobotu o 12. hodine sa môžete preniesť na piknik spred 70 rokov. Na otázky o móde, hudbe a životnom štýle odpovie úžasná Dasha Marlen a vojenskou časťou vás budú sprevádzať Kristina Sehnálková, Míša Zůbková a členky Kvh Zolium. Príďte sa pozrieť na to, ako to vyzeralo, ako sa žilo a čo sa nosilo, keď lietali výstrely. Piknik sa odohrá v atraktívnom prostredí Múzea Petržalského opevnenia.

Ako sa točí na kolotoči

Chcú vaše deti vedieť, z čoho všetkého môže byť kolotoč? Zoberte ich v nedeľu o 16. hodine do Bibiany na tvorivé dielne. Vyrobia si kolotoč z recyklovaných materiálov, namaľujú ho podľa obrazu H. Matissa alebo vytvoria z vlastných tiel. Dielne sú vhodné pre deti od 5 rokov.

Rytieri na Devíne

V nedeľu o 10. hodine sa otvorí hrad Devín pre verejnosť a o 11. oficiálne začne podujatie Rytieri na Devíne. Návštevníci uvidia dobové tance, rôzne súboje i hrané skeče. Počas celého dňa bude na obveselenie i občerstvenie k dispozícii orientálna čajovňa, detské hry, hrnčiar, maľovanie na tvár, mučiareň a vozenie na koni. Základné vstupné je 6 eur, zľavnené 4 eurá a rodinné vstupné 10 eur.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk