Menu na tento víkend bude pestré. Pozrite sa, kde všade sa môžete zabaviť

Malý princ, Slavín, Spiderman
pixabay.com, SITA

Týždeň prešiel a opäť vám prinášame zoznam desiatich nápadov, tipov, odporúčaní, jednoducho – keďže nielen jedlom je človek živý – špeciálne voľno-časové menu. Pozrite sa, čo zaujímavé sa z nášho pohľadu tento víkend udeje. Dobrú chuť!

Príbehy umenia: Slavín

Slovenská národná galéria spúšťa v júni nový Web umenia a pri tejto príležitosti sa rozhodla pripraviť sériu krátkych dokumentov Príbehy umenia. Prvý diel je venovaný Slavínu, soche vojaka na pylóne a jeho autorovi Alexandrovi Trizuljakovi. V piatok o 19. hodine sú všetci priaznivci galérie a umenia vítaní v Esterházyho paláci.

Klasika, ktorú treba vidieť

Ak ste nevideli Plechový bubienok, v piatok máte jedinečnú príležitosť. V Kine Lumière bude o 20.15 hod. predstavenie tohto skvelého filmu. Príbeh Oskara, ktorého odmietanie a protest voči svetu dospelých sa prejavili tým, že odmietol vyrásť, vás určite zaujme.

Letné šialenstvo sa začína

Letný multižánrový žúr oslávi prichádzajúce teplé počasie. V príjemne chladivých priestoroch UHU klubu sa v piatok o 21. hodine predstavia desiatky slovenských DJov a zahrajú niečo letné a bláznivé. Summer Madness je pre všetkých zábavy chtivých.

Dni ruského filmu

Až do nedele si máte možnosť v Kine Lumière pozrieť ruské filmy z posledných dvoch rokov. V piatok to bude Batalión, v sobotu Kuchyňa a v nedeľu film Hriešnik. Všetky sa začnú o 18. hodine. Prehliadka sa koná pri príležitosti 70. výročia ukončenia 2. svetovej vojny.

Interaktívna výstava plná superhrdinov

OC Central na tento víkend pripravilo zaujímavý program pre všetkých malých i veľkých, ktorí majú radi marvelovských superhrdinov s názvom Aj ty si hrdina! Návštevníkov čakajú zábavné a kreatívne Superheroes workshopy a tvorivé dielne, v rámci ktorých sa budú môcť zmeniť na svojho obľúbeného superhrdinu.

Zatancujte si na balkánske rytmy

Sobota bude patriť vášnivým balkánskym rytmom „rezaným“ energickým folk-punkom. V KC Dunaj sa o 21. hodine totiž predstavia multikultúrna kapela Worldly Savages, DJ Matthew a DJ Julah.

Predstavenie nielen pre deti

V nedeľu o 14. hodine sa bude v Divadle Ludus hrať predstavenie Malý princ. Všetci dospelí boli najprv deťmi, ale máloktorý z nich sa na to pamätá. Príďte si to aj s vašimi ratolesťami v nedeľu pripomenúť.

Kvíz pre milovníkov filmu

Máte radi filmy, radi sa o nich rozprávate a ešte radšej súťažíte? Potom nepremeškajte už deviaty filmový kvíz v KC Dunaj. V nedeľu o 18. hodine sa môžete zabaviť, vyhrať fajn veci a potešiť seba i iných svojimi filmovými znalosťami. Najlepšie je vytvoriť 2- až 4-členné tímy a prihlásiť sa na kviz@kinema.sk.

Elegantné elledanse

Mapdance 2015 je hosťujúce tanečné predstavenie. Elledance ho uvedie v spolupráci s University of Chichester v nedeľu o 20. hodine. Choreografický večer dynamickej internacionálnej skupiny mladých tanečníkov sa koná na Miletičovej 17.

Nálezy, ktoré sa našli na Bratislavskom hrade na jedinečnej výstave

Výstava Svedectvo času – z najnovších a starších nálezov na Bratislavskom hrade prezentuje predmety z archeologických a architektonických výskumov na Hrade. Prístupná je denne okrem pondelka v Historickom múzeu Bratislavský hrad.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk