Menu na tento víkend bude plné zábavy. Prinášame vám výber podujatí

Ružové sny, Marylin Monroe, tanec
SITA, pixabay.com

Týždeň prešiel a opäť vám prinášame zoznam nápadov, tipov, odporúčaní, jednoducho – keďže nielen jedlom je človek živý – špeciálne voľno-časové menu. Pozrite sa, čo zaujímavé sa z nášho pohľadu tento víkend udeje. Dobrú chuť!

Hudba, tanec, fun!

Tretíkrát v poradí sa môžete tešiť na víkend plný party, workshopov, skvelej hudby, známych DJ-ov a inštruktorov. Toma-Toma – Kizomba Festival sa koná v La Fiesta klube až do nedele od 22. do 4. hodiny ráno. Ak ste si nezaobstarali lístok dopredu, vyjde vás to na 115 eur, ale za tú zábavu to stojí.

Dobrý film jedine v kine

Klasický film v klasickom čase na klasickom mieste. V piatok o 18.15 hod. v Kine Lumière hrajú Ružové sny. Príďte si vychutnať s chápavým pohľadom a láskavým humorom vytvorený príbeh mladého dedinského poštára Jakuba, v ktorom sny a túžby narážajú na teatrálnosť každodennosti.

Lietajúce topánky

V piatok o 21. hodine je v KC Dunaj pripravená príma party Flying Shoes. Sadne ako uliata zbehlým tanečným nohám aj menej skúseným labkám! V rytme hip-hopových beatov okorenených trapom v podaní DJ-ov Mercyho a Fancyho a v sprievode twerku Emotikona wink sa budete na parkete priamo vznášať. Vstupné je 3 eurá.

Neseďte doma, vypnite comp a poďte sa hrať

Hravé Ave pripravilo Ave Cafe v sobotu o 20. hodine. Nechajte tablety, smartfóny a počítače doma a vymeňte ich za večer s partiou kamarátov. Pripravené sú hry ako Hádaj, hádaj, šarády alebo Activity. Miesta si rezervujete na čísle 0917 118 145 alebo cez mail na lenka@avecafe.sk.

Nezabudnuteľná Marylin

Unikátna výstava autorky Márie Šmihulovej sprístupňuje verejnosti bohatý archív ctiteľky večnej Marilyn Monroe spôsobom, ktorý mapuje jej krátky, ale intenzívny život pohľadom vtedajších médií. Večnú Marylin si môžete pozrieť v Lampy, coffee & club & culture okrem nedele vždy od 10. do 22. hodiny.

Bratislavské rarity

V nedeľu môžu všetci milovníci Bratislavy absolvovať prehliadku, na ktorej dostanú odpoveď na otázku: Čo ukázať v Bratislave príbuzným a priateľom, ktorí k nám prídu cez prázdniny na návštevu? Dozvedia sa, čo všetko je v meste výnimočné a čo „iba“ zaujímavé. Stretnutie je naplánované na 15. hodinu na Rybnom námestí pri Trojičnom stĺpe. Prehliadky trvá približne 2 hodiny. Vstupné je dobrovoľné.

Baviť sa dá aj recyklovaním

Ak vaše deti túžia po domácom miláčikovi, je táto akcia určená práve pre nich. V nedeľu od 10. hodiny sa môžu prísť potešiť do Bory Mallu a odídu domov s malým prírastkom. Nie však živým. Psíčkovia, mačičky, tigre, jaštery a podobné zvery si budú môcť pripraviť z recyklovateľného materiálu (papier, plast, kov a iné). Od 16. hodiny sa navyše môžete tešiť na Dog dancing – živé vystúpenia psíkov.

Medzinárodný mládežnícky festival

Bratislava otvára brány speváckym zborom, ale i orchestrom z celého sveta, aby sa nám predstavili v súťažných kategóriách, ako aj nesúťažnými koncertmi. Na všetky podujatia je vstup voľný.

plagát Festival mladých

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk