Menu na tento víkend bude plné zábavy. Prinášame vám výber podujatí

deti, hudba, magio pláž
SITA

Týždeň prešiel a opäť vám prinášame zoznam desiatich nápadov, tipov, odporúčaní, jednoducho – keďže nielen jedlom je človek živý – špeciálne voľno-časové menu. Pozrite sa, čo zaujímavé sa z nášho pohľadu tento víkend udeje. Dobrú chuť!

Eurokontext.sk 2015

Od 12. do 19. júna sa uskutoční prvý činoherný ročník medzinárodného festivalu Slovenského národného divadla Eurokontext.sk 2015. Jeho ambíciou je prezentovať špičkové európske inscenácie a inscenácie Činohry SND. Témou tohtoročného festivalu bude múr. Berlínsky múr i všetky múry nepochopenia, ktoré rozdeľujú dnešnú spoločnosť.

Devín patrí deťom

Štvrtý ročník podujatia pre rodiny na hrade Devín sa koná v sobotu od 10. do 18. hodiny. Deti aj dospelí sa môžu zapojiť do interaktívneho poznávania období na stanoviskách: Vitajte v praveku, U Slovanov, Rytieri a krásne dámy. Návštevníci zažijú vzrušujúce bádanie a plnenie mnohých úloh, porovnajú jednotlivé historické doby a pozrú si aj predstavenie rozprávky Ruže a meč o 15. hodine.

Prežite deň inak

Spríjemnite si deň zábavnými atrakciami v areáli Action Park v Čunove. V sobotu od 12. hodiny môžete otestovať 26 aktivít a 30 vysokých lanových prekážok so skvelými atrakciami. Čaká na vás napríklad paintbalové ihrisko, multifunkčné ihrisko, indiánska osada, lanové centrum, petangue ihrisko či bangee trampolína. Núdza o zábavu určite nebude.

Človeče Hraj Sa!

Do soboty trvá výstava Človeče Hraj Sa! V čase od 15. do 19. hodiny si môžete pozrieť zaujímavú výstavu a popri tom sa aj zahrať. Univerzitná knižnica je plná stolových hier, logických hračiek a obrazov. Vstup je zadarmo.

Predvedie sa slovenský Pink Floyd

V Music Gallery U Dežmára sa v sobotu o 20.30 hod. bude koncertovať. Pigs on the Wing – slovenská Pink Floyd revivalová skupina – sa predstaví v konceptuálnom vystúpení Live at Pompeii Tour. Kto zbožňuje Pink Floyd, nemal by na tomto koncerte chýbať.

Niečo pre deti

Najinteraktívnejší a najkreatívnejší festival Kde bolo, tam bolo… je opäť tu. Celú sobotu a nedeľu sa nielen deti prenesú do deja rozprávok prostredníctvom interaktívno-kreatívnych workshopov. Tento rok sa inšpiráciou stálo dielo Mimi a Líza. Nosnou témou je tolerancia a stieranie hraníc voči postihnutým, chorým, hendikepovaným a tvorba mostov porozumenia. Festival sa koná na Hlavnom námestí a nádvorí Starej radnice.

Jarné bratislavské jazzové dni 2015

V nedeľu o 19. hodine sa to rozbehne. Tento rok bude hviezdou 7. ročníka jarnej edície džezového festivalu basgitarista Richard Bona. Vystúpi v Starej tržnici so slovenskou koncertnou premiérou afro-kubánskeho projektu Mandekan Cubano. Ďalšími účinkujúcimi, ktorí sa pridajú k svetovému basgitaristovi, sú Peter Lipa s kapelou a Sisa Fehérová & Fehero Rocher.

Vtipná a nervy drásajúca hra

Divadlo Aréna ponúkne v nedeľu o 19. hodine hru Zabijak Joe. Šokujúca zápletka – rodina v sociálnej núdzi si objedná vraždu vlastnej matky, aby sa dostala k peniazom z jej životnej poistky – sa, ako inak, rieši veľmi vtipne. Od začiatku do konca neviete, ako sa udalosti vyvinú.

Zoznámte sa s Hannah Arendtovou

V A4 – priestore súčasnej kultúry budú v nedeľu o 20. hodine premietať film Hannah Arendt. Film režisérskej legendy Margarethe von Trotta sleduje nemeckú filozofku počas procesu s Adolfom Eichmannom. Jej koncept banálnosti zla sa stretol s kritikou iných intelektuálov a Hannah sa musí brániť.

Cestovateľské Bubo premietanie

Zaujímate sa o Škandináviu? Potom si príďte pozrieť prierez toho najlepšieho, čo Škandinávia ponúka. Na Magio pláži sa v nedeľu o 20. hodine pozriete na Škandináviu s Martinou Čamekovou. Dozviete sa množstvo pozoruhodných informácií a navyše vás premietanie navnadí na cestovanie prudko návykovým regiónom.

Nezabudnite, že sa začína Kultúrne leto a Hradné slávnosti Bratislava 2015, a preto bude mesto plné rôznych akcií. Vyberte si to, na čo máte chuť.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk