Menu na tento víkend bude vyberané. Pozrite sa, čím všetkým sa môžete zabaviť

Clint Eastwood, jukebox, freediving
SITA/AP, pixabay.com

Týždeň prešiel a opäť vám prinášame zoznam desiatich nápadov, tipov, odporúčaní, jednoducho – keďže nielen jedlom je človek živý – špeciálne voľno-časové menu. Pozrite sa, čo zaujímavé sa z nášho pohľadu tento víkend udeje. Dobrú chuť!

Odvezte sa do neznáma

V piatok o 17. hodine odchádza z Bratislavy loď, ktorá odštartuje začiatok letnej kultúrnej sezóny. Jazzová loď – Peter Lipa a Traditional Club je tradičné podujatie, ktoré spája jazzovú atmosféru s výletom loďou z centra Bratislavy na Devín a späť. Nástup na loď je na pontóne č. 52 (oproti SNG). Vstupenky si môžete zaobstarať v Staromestskom centre kultúry a vzdelávania za 13 eur.

Hip Hop žije, skutočne

Od piatka do nedele potrvá najväčšia hip hopová akcia na Slovensku Hip Hop Žije 2015. Festival prinesie to najlepšie zo slovenskej, českej a zahraničnej scény. Jedinečnú atmosféru hip hopu na vlastnej koži zažijete na Zlatých pieskoch.

Dobrý film treba vidieť v kine

Filmovú klasiku Za hrsť dolárov už videl asi každý. Pozrel si ju ale niekto z vás v kine? Teraz máte jedinečnú príležitosť. V piatok o 20.15 hod. tento western premietajú v Kine Lumière.

Party plná rock’n’rollu

Rock’n’roll night začne v piatok o 21. hodine v KC Dunaj. Príďte sa vytancovať na party, ktorá vám do žíl vleje novú energiu, a vychutnať si kvalitné hity, ktoré preveril čas. O chytľavé rytmy rock’n’rollu a rockabilly sa podelia kapely The Cellmates a The Rockefellas. Za DJským pultom sa bude striedať trio The Ugly, Selectors a DJ Joe67.

Letná výstava 2015

Krokus galéria uvádza Letnú výstavu 2015. Posledná výstava pred galerijnými prázdninami tradične predstaví výber diel z ateliérov umelcov a umelkýň galérie. Vystavujú František Demeter, Lucia Dovičáková, Peter Kalmus, Lucia Nimcová a Erik Šille. Výstava potrvá do 25. júla a prístupná je od stredy do soboty od 14. do 18. hodiny, a to na základe telefonickej dohody.

Sídlisková pohodička

Občianske združenie Mládež ulice a Flow control pozývajú na podujatie Sídlisková pohodička, ktoré sa bude konať už po tretíkrát na ihrisku Sklabinská v Rači. Opäť bude pripravený deň plný zábavy a rôznych aktivít – od rôznych športových aktivít cez eko aktivity po večerné premietanie. V sobotu od 10. hodiny ste na račianskom ihrisku všetci vítaní.

Bazár na hrade Devín

V nedeľu od 10.00 do 15.30 hod. sa bude na hrade Devín konať ďalší bazár. Po zakúpení vstupenky majú návštevníci vstup do celého areálu hradu. Starožitnosti, remeselná výroba a aj vintage program už čakajú na rôznych záujemcov. Súčasťou podujatia je aj detské divadielko Hľadá sa princ a princezná, ktoré sa koná o 11. hodine.

Tanec, tanec a ešte raz tanec

JOJ Dance Day s Riverpark Dance School 2015 začne v nedeľu o 14. hodine na Nábreží River Parku (registrácia je o hodinu skôr). Tanečná akcia je určená pre širokú verejnosť a za symbolické vstupné 5 eur sa môžete zúčastniť na akomkoľvek počte tanečných hodín v rámci akcie. Okrem tanca je pripravený aj bohatý sprievodný program. V prípade nepriaznivého počasia sa akcia uskutoční v priestoroch tanečnej školy Riverpark Dance School.

Spoznajte svet, ktorý leží hlboko pod hladinou mora

V nedeľu o 16. hodine sa máte možnosť zúčastniť na prednáške o Freedivingu, jednom z najrýchlejšie sa rozvíjajúcich športov na svete. Cieľom prednášky je oboznámiť verejnosť so svetom freedivingu v jeho rekreačnej a súťažnej podobe a prispieť tak k rozvoju tohto športu na Slovensku. Prednášať bude Katarína Linczényová, jediná profesionálka v tomto športe na Slovensku, v konferenčnej miestnosti na Zochovej ulici 6-8. Vstup je voľný.

Vychutnajte si komediálnu derniéru

Súčasná komédia o tom, že úspech, peniaze a sláva závisia aj od šikovného chirurga. Alebo to je celkom inak? Dozviete sa to v nedeľu o 18. hodine v SND. Predstavenie Ksicht je skvelou satirou s veľkým zmyslom pre fantáziu a krutý, ale oslobodzujúci humor.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk