Menu na tento víkend je ako zvyčajne pestré. Vyberte si z našej ponuky

včely, mačka, rytieri, HIM
SITA, pixabay.com

Týždeň prešiel a opäť vám prinášame zoznam desiatich nápadov, tipov, odporúčaní, jednoducho – keďže nielen jedlom je človek živý – špeciálne voľno-časové menu. Pozrite sa, čo zaujímavé sa z nášho pohľadu tento víkend udeje. Dobrú chuť!

Naplňte si sny

Tretí ročník medzinárodného hudobného projektu À Cappella Dreams sa uskutoční v Lisztovej záhrade. V piatok sa rozvíria hudobné Kruhy, v sobotu sa predstaví Bassless a v nedeľu Jazzation. Dokonalé harmonické balenie, podmanivé hlasy a technickú dokonalosť si môžete vychutnať vždy o 20. hodine.

Dobrá párty s dobrou hudbou

Horúce kúsky z indie music a súčasného elektra aj overená klasiky z 80. a 90. rokov sa v piatok postarajú o príjemný hudobný večer. O svoju vycibrenú selekciu sa podelí DJ Nowhere Man a DJská dvojica Diablo & Krto. Celé sa to uskutoční v KC Dunaj o 21. hodine. Vstupné je tri eurá.

Tančiareň v pomalom tempe

Ak vám nevyhovujú divoké rytmy a máte radšej pomalšiu hudbu i tanec, navštívte špeciálnu párty Tančiareň v pomalom tempe. Salsa sa začne tancovať v piatok o 21. hodine a potrvá to až do 4. hodiny ráno. Vstupné je 5 eur.

Zacestujte si loďou

V múzeu dopravy vystavujú lode, teda len ich obrazy. Najväčšou láskou autora Václava Králička sú lode z 18. storočia, avšak nesústreďuje sa len na toto obdobie. Lode a snové krajinné vízie si môžete pozrieť v Múzeu dopravy každý deň okrem pondelka od 10. do 17. hodiny.

Naučte sa maľovať more

Na dvojdňovom workshope sa prenesiete do slnkom zaliatych pláží s výhľadom na more. Namaľovať si budete môcť tichú, pokojnú hladinu alebo rozbúrené dynamické vlny. Výtvarný kurz na Karpatskej 15 sa bude konať cez víkend od 14. do 17. hodiny. Cena na jeden deň je 35 eur, na víkend 65 eur.

Presporty Open

Po mesačnej prestávke je pre tenisových priaznivcov opäť pripravený amatérsky turnaj Presporty Open. Uskutoční sa v sobotu v areáli Slávie Agrofert. Súťažiť sa bude vo dvojhre aj štvorhre. Ako vždy sa hráči môžu tešiť na kvalitné zápasy, bohaté občerstvenie a príjemnú atmosféru. Viac info a prihlášky na tenisoveturnaje@gmail.com alebo 0915 222 990.

Včelárska exkurzia

V sobotu môžete navštíviť Včelárstvo Dedinský, ktoré čerpá z tradície niekoľkých generácií a produkuje med špičkovej kvality. Na programe je prednáška o živote včiel, prehliadka prevádzky, ochutnávka medu i možnosť vyrobiť si vlastnú sviečky z včelieho vosku. Prihlásiť sa treba do piatka do 17.30 hod., viac info na www.tikdnv.sk.

Výstava mačiek

Prvý augustový víkend sa uskutoční medzinárodná výstava mačiek. Od 9. do 18. hodiny sa môžete ísť pozrieť na najkrajšie mačky z rôznych krajín. V DK Ružinov medzinárodná porota opäť vyberie tú najkrajšiu.

Rytieri na Devíne

Tak táto akcia nikdy neomrzí. V nedeľu od 10. do 19. hodiny sa na Devíne bude tancovať, bojovať, hrať sa a diváci sa pozrú aj na stredoveké súdnictvo a praktické riešenie sporov súbojmi.

Závan Fínska

HIM prichádza na Slovensko. Fínska rocková skupina zahrá v nedeľu o 19. hodine v Majestic Music Clube. Príďte si užiť závan Fínska a zabaviť sa na dobrom koncerte.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk