Menu na víkend

menu na víkend, depeche mode, tučniaky, deti
SITA, freedigitalphotos.net

Týždeň prešiel a opäť vám prinášame zoznam desiatich nápadov, tipov, odporúčaní, jednoducho – keďže nielen jedlom je človek živý – špeciálne voľno-časové menu. Pozrite sa, čo zaujímavé sa z nášho pohľadu tento víkend udeje. Dobrú chuť!

Tučniaky z Madagaskaru sa stretnú v ZOO

V piatok bude Tučniacky deň, na ktorom si s celou rodinou užijete veľa zábavy, súťaží a odmien. Supertajní agenti z Madagaskaru dorazili na Slovensko, a to sa bez zábavy rozhodne nezaobíde. Celý piatok sa s nimi môžete fotiť, hrať sa tučniacke hry a ochutnávať kulinárske umenie foodblogerky Mišky Králikovej.

Čítanie vo výklade

Štafetové čítanie rukopisov kníh pokračuje. Tentoraz sa kolíka chopí Marius Kopcsay a čítať bude svoju poviedku Asvabaždenie. Kto to chce vidieť, kníhkupectvo KK Bagalu na Laurinskej mu je nielen 8. mája o 18. hodine otvorené.

Dnes hrajú jazz

Ľuboš Brtáň Organ Section feat. Fabian Supanic bude znieť v piatok o 21. hodine v klube Rustique. Ak máte radi jazz, štýl, ktorý sa vyznačuje improvizáciou, zvláštnym spôsobom tvorby tónu a stretávaním sa niekoľkých metrorytmických pásiem, nemali by ste koncert týchto dvoch výnimočných hudobníkov zmeškať.

Nezabudnite byť dieťaťom

Výstava Roberta Bruna – O zázračníkoch a indiánoch predstavuje ilustrácie z knihy Václava Šuplatu Päť zázračníkov a autorove šuflíkové ilustrácie k indiánskym mýtom a rozprávkam, ktoré vytvoril v 90. rokoch 20. storočia. Ilustrácie, pripomínajúce kaleidoskop z hrdinov z rozprávok a príbehov, si môžete pozrieť v TOTO! je galéria do 25. júna.

Niečo pre mamičky

Míľa pre mamu 2015 je popoludním pre celé rodiny. Prejdete symbolickú míľu (1 609 metrov) a popritom sa zabavíte, oslávite sviatok všetkých mám a podporíte tým dobrovoľnícku prácu žien v materských a rodinných centrách. Rezervujte si sobotu pre seba a svoju rodinu.

Literárna klasika v divadle

Tiger je inscenácia na jeden dúšok kávy. Predkladá príbeh o láske a o rozhodnutiach, ktoré môžu mať až smrteľné následky. Dokážeme, napriek všetkému, nakoniec zabojovať? Prečo sa niektorí pozerajú na svet detskými očami? Odpovede na tieto otázky v sebe nesie tiger Divadla LAB. Predstavenie sa začne v sobotu o 19. hodine.

Disko stále žije

Večer so superhitmi 70., 80. a 90. rokov zažijete, ak sa v sobotu o 21. hodine dostavíte do La Fiesta. Na Víťaznú Oldies party Disco Fever treba prísť v retro oblečení, čiže zo skrine vytiahnite niečo minimálne dve dekády staré a môžete sa ísť zabávať. Budú na vás čakať dva tanečné parkety, pri jednom budú skvelí DJ Peťo a DJ Mathew (Oldies), druhé bude v rytme latino.

Party, party, party

Konkrétne Depeche Mode Party. Trojica Dj-ov Michael Szatmary, Ralf & Sunday deejay vás privíta na party venovanej jednej z najkultovejších kapiel 80. rokov. Zahaľte sa do čierneho a v sobotu zavítajte do Nu Spirit Clubu.

Nedeľný organový koncert

Péter Kováts, mimoriadne talentovaný maďarský organový umelec, vystúpi v rámci cyklu nedeľných koncertov. V nedeľu 10. mája o 10.30 hod. zahrá vo Veľkom koncertnom štúdiu Slovenského rozhlasu.

Klasika, ktorú musíte vidieť

Máte radi filmy a chodíte často do kina? Ak je odpoveď áno, možno ste už tento film videli. Ak je odpoveď nie, tak by ste ho tentoraz nemali premeškať. Frajer Luke patrí k filmovej klasike, Paul Newman k nezabudnuteľným hercom. Artkino Za zrkadlom v nedeľu o 20.15 hod.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk