Menu na víkend

tango, pastel
SITA, pixabay.com

Týždeň prešiel a opäť vám prinášame zoznam desiatich nápadov, tipov, odporúčaní, jednoducho – keďže nielen jedlom je človek živý – špeciálne voľno-časové menu. Pozrite sa, čo zaujímavé sa z nášho pohľadu tento víkend udeje. Dobrú chuť!

Prehliadka mladých skladateľov

Prvý ročník festivalového podujatia AsynC(h)ronie – prehliadka mladých skladateľov 2015 sa koná od štvrtka do soboty. Festival je priestorom pre prezentáciu tvorby študentov kompozície a mladých skladateľov z celého Slovenska. V piatok a v sobotu sa na Hudobnej a tanečnej fakulte VŠMU konajú koncerty a workshop. Príďte podporiť mladých muzikantov.

Zaswingujte si!

V piatok o 19. hodine sa v KC Dunaj koná Swing Time. Vďaka tejto swingovej tančiarni sa prenesiete do minulosti a zažijete časy, keď sa nosila elegancia a na tanečnom parkete sa začínali príbehy. Do tanca zahrá orchester Fats Jazz Band a o výber skladieb sa postarajú DJi Mackie Messer a Dayd & Serious SAX.

Trochu zábavy na party

Ty nikdy beatdown je party, ktorá nikdy nesklame. V piatok o 22. hodine v Klube Dole sa rozhýbu i tie najväčšie tanečné drevá. Trojica klubových stálic Spank, Inphy a DJ Miko sa budú až do rána točiť za mixpultom.

Trochu retra nezaškodí

Neseďte v sobotu doma, ale vybehnite von a zastavte sa na Retro burze plnej pestrofarebných handmade výrobkov od výmyslu sveta. Štart je o 10. hodine a celé to potrvá do 17. hodiny. Štvrté poschodie KC Dunaj bude plné originálnych vecičiek od tvorcov zo SAShE.sk.

Noc múzeí a galérií 2015

Múzeá galérie na Slovensku vás v sobotu pozývajú prežiť nevšedný deň a noc. Ak máte radi netradičné zážitky, kreatívne formy využitia voľného času a nebojíte sa kultúry, histórie ani tmy a prekvapení, potom je 11. ročník Noci múzeí a galérií určený pre vás. Niektoré bratislavské múzeá a galérie návštevníkom odhalia všetky svoje tajomstvá.

Pre deti i pre dospelých

Pieseň mora je milým rozprávkovým príbehom. Animovaný svet plný keltských mýtov je rozprávaním o sile rodičovskej a súrodeneckej lásky. Ocenia ho nielen deti, ale aj dospelí. V sobotu sa hrajú hneď dve predstavenia. Prvé o 16.45 hod. v Kine Mladosť, druhé o 19.30 hod. v Kine Nostalgia.

Revolučná groteska v prepychovom bordeli

Na Malej scéne STU budú v sobotu o 19. hodine uvádzať predstavenie Balkón. „Veľký Balkón“ je trochu nevšedný bordel. Každý návštevník v ňom uskutočňuje svoj životný sen, svoje najtajnejšie priania.

Spoznajte argentínske tango

Seminár s ukážkami argentínskeho tanga, minikurz jeho základov a diskusia s tanečníkmi sa uskutoční v sobotu o 19. hodine v lobby bare hotela Crowne Plaza. Ak si budete chcieť tango aj vyskúšať prineste si vhodnú obuv a voľnejšie oblečenie. Účasť je bezplatná a nezaväzujúca, nie je nutné sa registrovať.

Kresba i maľba zároveň

V nedeľu od 14. do 18. hodiny sa môžete zoznámiť s technikou suchého umeleckého pastelu. Vyskúšate si miešanie či roztieranie pastelov a riešenie vlastnej kompozície – maľovanie zátišia či krajiny suchým pastelom. Na workshop sa musíte ale nahlásiť vopred, cena je 30 eur.

Zažite trochu nedeľného bluesu

Trojčlenná americká country bluesová skupina z Brown County štátu Indiana The Reverend Peyton῾s Big Damn zahrá v nedeľu o 20. hodine v Ateliéri Babylon. S touto americkou kapelou zažijete niečo jedinečné. Zabavíte sa a dobre si zatancujete.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk