Menu na víkend

menu na víkend
SITA, ruzinov.sk

Týždeň prešiel a opäť vám prinášame zoznam desiatich nápadov, tipov, odporúčaní, jednoducho – keďže nielen jedlom je človek živý – špeciálne voľno-časové menu. Pozrite sa, čo zaujímavé sa z nášho pohľadu tento víkend udeje. Dobrú chuť!

Chyťte si veľkú rybu bez rybárčenia

Výstava Veľká ryba je venovaná tvorbe Laca Terena. V Danubiane je otvorená až do 28. júna. Príďte si pozrieť estetiku postmoderny vo výtvarnom umení tohto maliara. Veľmi jemná a sofistikovaná irónia a nadhľad sprevádzajú jeho dielo od začiatku autorovej tvorby.

Nádielka španielskych filmov

Festival ¡Viva La Película! je určený pre všetkých milovníkov španielskej kinematografie. V A4 – priestore súčasnej kultúry hrajú filmy od piatka do nedele vždy so začiatkom o 18. hodine. Na programe sú filmy Štokholm, Šunka, šunka, Volanie mora, Ľudia na miestach, Biutiful, Arktída a Pliaga. Niektoré filmy sú za dobrovoľné vstupné, pri ostatných sa platia 3 eurá.

V piatok môžete rozjímať a skúmať svoje zmysly

Nočný pochod je exkurzia pre verejnosť. Hravé aktivity sú zamerané na skúmanie možností našich zmyslov za súmraku, ak bude vhodné počasie budete môcť pozorovať mesiac hvezdárskym ďalekohľadom. Zraz je v TIK DNV na Istrijskej 49 o 20.30 hod.

Roztočte to na Rockabilly Night

V piatok o 21. hodine bude v Re:fresh clube Rockabilly Night. Energická hudba udrie na tanečné struny každého návštevníka. Rytmy rockabilly a rock’n’roll budú dávkovať trio The Ugly Selectors, DJi Voodoo Beats a Joe67.

Kino Nivy oslavuje päťdesiatku, pozrite si filmy zadarmo

V sobotu si fanúšikovia dobrých filmov môžu vychutnať voľný vstup na štyri filmy v kine Nostalgia v Ružinove. O 15.30 hod. sa bude premietať film O myške a medveďovi, o 17.00 film Casablanca, o 19.00 hod. Muž s kinoaparátom & Cinematic Orchestra a o 20.30 hod. Polnoc v Paríži.

Folklór je stále obľúbený

Tanečné obrázky zo Slovenska si môžete pozrieť v sobotu od 17. hodiny v DK Zrkadlový háj. Program FK Studienky a Studnice tvoria rezké tance, melodické piesne a tematické zvykoslovné pásma. Súčasťou sú i detské hry, ľudové riekanky, pracovné tance i pekné ľudové kroje. Vstupné je šesť eur.

Trochu rocku nezaškodí

Najmladšia slovenská rocková kapela Wild People hrá spolu už tretí rok. Piati chalani vo veku 11 – 16 rokov majú vo svojom repertoári niekoľko vlastných skladieb a cover verzie známych hitov. Tentoraz zahrajú v Music Gallery U Dežmára, presne v sobotu o 20. hodine.

Otvorte svoj hlas a naučte sa ho používať

Hlasový workshop je pre všetkých, ktorí hľadajú cestu k správnemu používaniu svojho hlasu. Prihlásení sa naučia rôzne uvoľňovacie a artikulačné cvičenia, plnohodnotné dýchanie pre dokonalé ovládanie dychu a hlasu a pod. Workshop sa bude konať v nedeľu o 16.30 hod. Prihlásiť sa musíte vopred. Viac info na www.ankarepkova.sk/workshop/.

Aj kone sa strieľajú, aspoň v divadle

Hra Aj kone sa strieľajú odhaľuje pod pláštikom masovej zábavy, vo víre príjemnej hudby a tanca podstatné otázky o zmysle života i o tom, ako ho prežiť. Otázky i odpovede sa dozviete v nedeľu o 18. hodine na derniére tohto predstavenia v SND.

Behanie aj pre úplných nešportovcov

Už 20. ročník obľúbených bežeckých pretekov Milá míľa sa uskutočnia v nedeľu v CHA Horskom parku. Preteky, ktoré prebiehajú v krásnej prírode, sú určené pre všetky vekové kategórie a pre športovcov i nešportovcov. Súčasťou pretekov je aj šprint do schodov. Preteká sa o poháre i vecné ceny.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk